هراس محافل امنیتی از وقوع انتفاضه/ نگرانی از افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری

به گزارش امروز(چهارشنبه) ایرنا به نقل از فلسطین الیوم، رسانه های صهیونیستی با انتشار آمار محافل امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که عملیات تیراندازی علیه اهداف صهیونیستی در کرانه باختری افزایش چشمگیری داشته است.

به نوشته این رسانه ها، عملیات تیراندازی مبارزان فلسطینی در کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی تا به امروز رکوردی را به ثبت رسانده است.

این رسانه ها می گویند که از آغاز سال ۲۰۲۲ تا ماه آگوست (اواسط مرداد) ۶۰ عملیات تیراندازی علیه صهیونیست ها در کرانه باختری انجام شده است. این درحالی است که در تمام طول سال گذشته ۵۰ عملیات و در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۸ عملیات و در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶۱ عملیات تیراندازی علیه صهیونیست ها انجام شده بود.

"الیور لوی" تحلیلگر صهیونیست روزنامه یدیعوت آحارنوت و شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی گفت:ببنید که چطور شهر نابلس صدر جدول نبرد مسلحانه را به خود اختصاص می دهد.

شبکه هفتم رژیم صهیونیستی نیز گفت: دستگاههای امنیتی اسرائیل نگران امکان وقوع انتفاضه ای در زندانها و در مناطق کرانه باختری هستند.

عملیات مقاومت فلسطین بویژه در ماههای اخیر علیه اهداف صهیونیستی در کرانه باختری و درون اراضی اشغالی فلسطین افزایش یافته است و کرانه باختری به طور تقریبا روزانه شاهد درگیری مسلحانه مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان است.

در همین راستا، چندی پیش نیروهای مقاومت فلسطین به سمت ایست بازرسی ارتش رژیم صهیونیستی در ورودی شهرک سلواد آتش گشودند که منجر به وقوع درگیری شدید بین دو طرف شد.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین پیش از این از تیراندازی نیروهای مقاومت فلسطین به سمت پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی نابلس خبر دادند.

رسانه‌های فلسطینی نیز اخیرا از تیراندازی به سمت نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر جنین و یک شهرک دیگر رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن خبر داده بودند.

افزایش مبارزه مسلحانه گروه‌های مقاومت فلسطین به ویژه در دو شهر نابلس و جنین که اسطوره مقاومت در کرانه باختری به شمار می‌روند، بیش از پیش سران رژیم صهیونیستی را نگران کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.