میانگین زمان رسیدن اورژانس سبزوار در حوادث شهری ۶ دقیقه است

به گزارش ایرنا، غلام‌عباس کافی شامگاه سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: میانگین استاندارد کشور در حوادث درون شهری هشت و در حوادث جاده‌ای ۱۴ دقیقه است.

وی ادامه داد: روزانه حدود ۵۵۰ تماس در مرکز هدایت عملیات اورژانس (دیسپچ) سبزوار ثبت می شود که حدود ۱۲۰ مورد از آنها به ماموریت منجر می‌شود.

رییس اورژانس ۱۱۵ سبزوار گفت: اورژانس این دانشگاه با مشارکت ۳۰۰ کارشناس فوریتهای پزشکی در راستای امدادرسانی به مصدومان و بیماران در ۳۲ پایگاه شهری و جاده ای فعالیت می‌کند.

کافی افزود: نیروهای امدادرسان سبزوار با استفاده از ۵۲ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد اورژانس هوایی مستقر در بیمارستان واسعی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ ایستگاه سلامت به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به هزینه ۲۷۰ میلیون ریالی هر سورتی پرواز بالگرد اورژانس ادامه داد: بالگرد اورژانس به طور میانگین ماهانه پنج سورتی پرواز دارد که در موارد حاد مانند سکته‌های مغزی، مشکلات بارداری و کمک رسانی به شهرهای اطراف مانند بردسکن و اسفراین از آنها استفاده می‌شود.

رییس اورژانس ۱۱۵ سبزوار گفت: در حوادثی مانند غرق‌شدگی و سکته، زمان طلایی بسیار مهم است و باید امداد رسانی در محل انجام شود.

کافی با اشاره به حادثه غرق شدن پنج نفر در یک استخر کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: با اطلاع رسانی سریع به اورژانس و دریافت راهنمایی‌های اولیه تا رسیدن اورژانس می‌توان زمان را به نفع افراد حادثه دیده مدیریت کرد.

وی ادامه داد: برای افراد غرق شده زمان طلایی در حدود چهار تا پنج دقیقه و در خردسالان تا ۲۰ دقیقه در آب سرد است و برای افرادی که سکته مغزی کرده‌اند زمان طلایی سه ساعت و نیم است که سرعت عمل افراد حاضر در صحنه بسیار مهم است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.