لاوروف: روسیه از متن نهایی احیای توافق هسته‌ای رضایت دارد

تهران – ایرنا – سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو از متن نهایی احیای توافق هسته‌ای در مرحله فعلی، کاملا راضی است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لاوروف پس از گفت و گو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مسکو گفت: ما مدت ها قبل همه آنچه را به روسیه بستگی داشت، انجام دادیم.

وی افزود: ما کاملا از متن فعلی این توافق راضی هستیم و همانطور که اکنون مشخص شده است بر موضع دوستان ایرانی مان تمرکز خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد که کار روی سند جامع روابط بین ایران و روسیه در مرحله نهایی قرار دارد.

وی افزود: ما از نحوه توسعه روابط دو جانبه مان راضی هستیم. آنها در حال دستیابی به سطح کیفی جدیدی هستند که در یک توافق بزرگ بین کشورها تعیین خواهد شد. کار روی این سند اکنون در مرحله نهایی است.

این اظهارات لاوروف در حالی مطرح شده است که حسین امیرعبداللهیان نیز در نشست خبری با سرگئی لاوروف با قدردانی از حسن استقبال وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: در جریان گفت‌وگوها قبل از هر چیز حامل پیام یکی از رهبران اروپایی در موضوع اوکراین بودم.

وزیر امور خارجه عنوان کرد: ایده‌هایی برای پایان جنگ اوکراین مطرح است و ما در مسئله اوکراین درخصوص مسائل انسانی هم صحبت کردیم.

وزیر حارجه کشورمان هنچنین در ادامه با اشاره به مذاکرات رفع تحریم ها از جدیت ایران برای رسیدن به توافق پایدار سخن گفت و تأکید کرد: اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند و متن موجود را نیرومندسازی کنیم، رسیدن به توافق دور از دسترس نخواهد بود.

 • لاوروف: روسیه از متن نهایی احیای توافق هسته‌ای رضایت دارد

  لاوروف: روسیه از متن نهایی احیای توافق هسته‌ای رضایت دارد

  تهران – ایرنا – سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام…

 • حمله سایبری به زیرساخت های بنادر رژیم صهیونیستی

  حمله سایبری به زیرساخت های بنادر رژیم صهیونیستی

  تهران – ایرنا – پایگاه های اینترنتی بنادر رژیم صهیونیستی در پی حمله…

 • کشته شدن یک نظامی صهیونیست در بلندی‌های اشغالی جولان

  کشته شدن یک نظامی صهیونیست در بلندی‌های اشغالی جولان

  تهران-ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) از کشته شدن یک نظامی…

 • برافراشته شدن تندیس رودکی در ازبکستان

  برافراشته شدن تندیس رودکی در ازبکستان

  تهران – ایرنا – تندیس ابوعبدالله رودکی و مشهور به استاد شاعران نخستین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.