فرماندار ملایر: بخش‌های صنعت گردشگری و مسکن باید پیشران اقتصادی شهرستان باشد

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «سلمان اسماعیلی» روز چهارشنبه در جشنواره شهید رجایی شهرستان ملایر و گرامیداشت روز کارمند، افزود: ما باید به اطلس جامع سرمایه‌گذاری ملایر برسیم و برای رسیدن به این اهداف، مدیران باید از حالت انفعال خارج شوند که این کار توسط معاونت اقتصادی فرمانداری آغاز و به زودی تهیه و در دسترس مردم و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ارزیابی‌ها و اقداماتی که طی ماه‌های گذشته انجام شده نشان می دهد که اکثر مسئولان و کارمندان مجموعه اداری شهرستان خیرخواه، باانگیزه، مردمی و پرتلاش هستند و این زحمات آنها قابل تقدیر است.

اسماعیلی افزود: طی چند ماه گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و با وجود همه فشارها، تهدیدها و عملیات روانی دشمن، مردم ایستادند و به دولت اعتماد کردند.

وی با بیان اینکه هیچ تلاشی جز با همراهی، بصیرت، خیرخواهی، هوشمندی و صبر مردم به نتیجه نمی‌رسد، از همراهی و اعتماد مردم قدردانی کرد و گفت: مدیران در هیچ شرایطی در روند خدمت‌رسانی به مردم کوتاهی نکنند.

فرماندار ویژه ملایر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ۷۰ شهید کارمند در این شهرستان، اظهار داشت: به ازای هر صندلی مدیریت در ملایر، یک شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده تا امروز من و شما روی این صندلی‌ها تکیه بزنیم.

به گفته وی، گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی، امیدآفرینی و بیان خدمات دولت و نظام است‌ چراکه دشمن شبانه‌روز با هر ترفندی می‌خواهد جامعه ایران را ناامید کند و مردم را به عقب برگرداند.

اسماعیلی هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخش آب، ۲۱۷ میلیارد تومان اعتبار پروژه عمرانی، ۵۴ میلیارد تومان پروژه عمرانی در روستاها، ۱۱۰ میلیارد تومان نهضت آسفالت، توسعه ۸۰ درصدی شهرک‌های صنعتی دولتی، ۲۳ میلیارد تومان در توسعه شهرک‌های صنعتی، ایجاد ده‌ها مرکز و پایگاه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، آموزش عالی، دانش‌بنیان و ده‌ها پروژه در حوزه کشاورزی طی یکسال گذشته را از جمله اقدامات مهم دولت در شهرستان ملایر برشمرد.

فرماندار ویژه ملایر گفت: برای کارهای نکرده و راه‌های نرفته از مردم عذرخواهی می‌کنیم. اما برای همه اقدامات انجام شده با وجود همه تحریم‌ها و کمبودها، سربلند هستیم.

وی ادامه داد: ما به ۳۱ سفر استانی عدالت‌محور دولت، ۹ سفر موضوعی رییس جمهور و حضور چهره به چهره با مردم، افتخار می‌کنیم.

اسماعیلی گفت: افتخار دولت به این است که اقتصاد کشور را شرطی نکرده و ظرفیت‌های کشور را معطل اجنبی نمی‌کند و توان داخلی را به اخم و لبخند آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس گره نمی‌زند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در کشور، گفت: افتخار دولت به این است که دولت سیزدهم به دنبال مذاکره است و از میز مذاکره فراری نیست، اما زیر بار حرف زور هیچ کسی نخواهد رفت.

ملایر یکی از ستون‌های توسعه استان همدان است

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان نیز اظهار داشت: با استقرار دولت مردمی و همدلی بین دولت و دیگر قوا، قدرت و توان بین تمامی نهادها هم‌افزایی یافت و همه به دنبال جامعه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری هستند.

تورج الوانیان با بیان اینکه دولت به دنبال عدالت‌محوری و فقرزدایی در جامعه است، گفت: برنامه‌ها و بودجه‌های تخصیص یافته نیز با این دیدگاه در حال مدیریت است.

وی نرخ رشد ۷.۵ درصدی اقتصادی برای استان همدان و ایجاد اشتغال را از جمله اهداف در توسعه اقتصادی عنوان و با اشاره به ابلاغ سند تحول مردمی در انتهای سال گذشته، تصریح کرد: این سند برخلاف اسناد قبلی بار مالی ندارد.

وی همچنین سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان همدان را منشأ خیر و برکت دانست و گفت: امسال در کمیته‌ برنامه‌ریزی ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار بین تمامی بخش‌های شهرستان ملایر توزیع شد که از محل سفر رییس جمهور، حداقل ۱۰ برابر این مبلغ به شهرستان اختصاص خواهد یافت.

فرماندار ملایر: بخش‌های صنعت گردشگری و مسکن باید پیشران اقتصادی شهرستان باشد

به گزارش ایرنا؛ در جشنواره شهید رجایی شهرستان ملایر از خدمات مدیران ۹ دستگاه اجرایی این شهرستان فرمانده انتظامی ملایر، مدیر توزیع برق ملایر، مدیر کمیته امداد، شهردار ملایر، بخشدار مرکزی، شهردار سامن، رئیس شرکت گاز، رئیس بانک کشاورزی و رئیس بیمارستان دکتر غرضی ملایر به عنوان مدیران نمونه تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.