سه میلیون تن کالا امسال در کرمانشاه جابجا شد

«فریبرز کرمی» روز چهارشنبه در این رابطه به ایرنا توضیح داد: از ابتدای سال جاری ۲۳۳ هزار حواله صادر شده و تعداد بارنامه ها صادر شده نیز به ۲۳۵ هزار مورد می رسد.

وی افزود: بیشتر تناژ جابجایی کالا در سطح استان مربوط به شهرستان کرمانشاه با ۲ میلیون و ۲۷۳ هزار تن است و سیمان با ۷۱۶ هزار تن کالای اصلی جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه عنوان کرد: ۱۰ کالای عمده حمل شده در سطح استان کرمانشاه، سیمان بصورت کیسه ای و فله، کلینگر، اوره، پلی اتیلن، چغندرقند، سنگ سنگبری، گازوئیل، مازوت و کنجاله است.

کرمی درباره تعداد رانندگان فعال حوزه حمل و نقل کالا نیز گفت: ۱۹ هزار و ۱۷۴ راننده در حوزه حمل و نقل کالا فعال هستند و تعداد کل ناوگان (کامیون) حمل و نقل کالا برون‌شهری ۱۳ هزار و ۲۱۵ خودرو است.

وی افزود: رسیدگی به تخلفات حوزه حمل و نقل کالا در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ با نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه انجام می‌شود و هموطنان، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت، بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.