تحقق ۱۰۰ درصدی طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در لرستان

خرم‌آباد – ایرنا – مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک یک الزام قانونی می باشد که به صورت کامل در این استان محقق شده است.

شاهدخت فتحی بیرانوند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در لرستان به عنوان الزام قانونی بوده و در قانون های بالادستی پنجم و ششم به موضوع پرونده سلامت الکترونیک تاکید شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا سال گذشته ۵۸۸ هزار و ۳۰۳ نسخه الکترونیک در راستای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در این استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اجزای پرونده سلامت الکترونیک تحقق طرح نسخه نویسی الکترونیک است اظهار داشت: با تلاش های انجام شده و تعامل موسسات و مطب ها اجرای این طرح در لرستان به صورت کامل محقق شده است.

فتحی بیرانوند همچنین افزود: در راستای ارایه خدمات هرچه بیشتر به بیماران تحت پوشش این سازمان طی سال گذشته ۱۹۹ قلم داروی بیماری های مزمن تحت پوشش قرار گرفته است و از طرفی اجرای طرح دارویار با هدف انتقال یارانه دارو به مصرف کننده در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۶۰ درصد جمعیت لرستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان محلات کم برخوردار، حاشیه نشین ها و دهک های پایین استان جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: به همین منظور هزینه بستری بیمه شدگان سه دهک پایین جامعه و بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی و کمیته امداد رایگان و طرح پزشک خانواده شهری از طریق عقد قرارداد با ۱۱۰ پزشک مطب دار بخش خصوصی جهت ۳۵۰هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت اجرا شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن خدمات ناباروری و مادران بادار تا ۲ سال و فرزندان آنها تا پنج سال بصورت رایگان گفت: هزینه خدمات ناباروری در قالب خسارت متفرقه به بیمه شدگان از شهریور ۱۴۰۰ پرداخت شده است و در این راستا با مراکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان و مرکز ناباروی بیمارستان شفا خرم آباد قرارداد منعقد شده است.

فتحی بیرانوند افزود: همچنین طی سال گذشته با تمام موسسات متقاضی اعم از پزشک، دارخانه و آزمایشگاه قراردادهایی منعقد و مطالبات داروخانه ها و پزشکان شهری و روستایی به روز رسانی شد.

وی همچنین از کلنگ زنی ساختمان اداری شهرستان های ازنا، نورآباد و چگنی در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: سامانه خدمات غیرحضوری شهروندی جهت دسترسی آسان و سریع به خدمات بیمه گری نیز در استان فعال شده است.

 • سلاجقه: انتقال آب بین حوضه‌ای در دستور کار دولت نیست+فیلم

  سلاجقه: انتقال آب بین حوضه‌ای در دستور کار دولت نیست+فیلم

  استان‌ها – ایرنا – طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای در دو دهه اخیر همواره…

 • سرمایه‌گذاری سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در خوزستان

  سرمایه‌گذاری سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در خوزستان

  اهواز – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت:…

 • نرخ بیکاری در آذربایجان غربی یک رقمی شد/ کاهش حدود ۴ درصدی آمار بیکاران

  نرخ بیکاری در آذربایجان غربی یک رقمی شد/ کاهش حدود ۴ درصدی آمار بیکاران

  ارومیه – ایرنا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با…

 • رشد ۵۷ درصدی ترانزیت خارجی از گمرکات گیلان

  رشد ۵۷ درصدی ترانزیت خارجی از گمرکات گیلان

  انزلی – ایرنا – ناظر گمرکات گیلان و مدیر کل گمرک بندر انزلی از رشد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.