برقراری ۲ پرواز از کیش به نجف نهایی شد

سعید زاهدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروازها روز ۲۰ شهریور از کیش به مقصد نجف برقرار می شود و ۲۸ این ماه نیز زائران را به این جزیره باز می گرداند.
وی با بیان اینکه قیمت بلیط کیش – نجف به صورت رفت و برگشت توسط شرکت هواپیمایی مذبور ۷۶ میلیون ریال اعلام شده بود افزود: اما مقرر شده از زائران مبلغ ۶ میلیون ریال اخذ شود که با این اقدام کل هزینه هر زائر برای عزیمت به شهر نجف با هزینه اقامت ۷۵ میلیون ریال برآورد شده است.
زاهدی یادآور شد: این ۲ پرواز ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر را دارد که تا کنون پیش ثبت نام زائران انجام شده و در روزهای جمعه و شنبه نیز ثبت نام نهایی آنها صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه هفته آینده نیز جلسه توجیهی زائران برگزار می شود افزود: در اعزام زائران تمام قوانین کشوری اجرا خواهد شد و زائران علاوه بر تزریق دُز یاد آور واکسن کرونا باید کارت بین المللی واکسیناسیون خود را نیز اخذ کنند.
راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.
زائران ایرانی مسیر ۸۰ کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و ۴۵۲ ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.