افزون بر ۶ میلیارد دلار کالا از استان بوشهر صادر شد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل مهدی صفوی اعلام کرد: در پنج ماه نخست سال جاری صادرات از استان بوشهر بدون احتساب میعانات گازی افزون بر ۱۲میلیون و ۶۲ هزار تن کالا بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۰درصد و از لحاظ ارزش ۶۸ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: صادرات این استان با احتساب میعانات گازی نیز در این مدت بیش از ۱۲ میلیون و۱۲۶ هزار تن به ارزش ۶ میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۰ درصد و از لحاظ ارزش ۶۷ درصد افزایش نشان می دهد.

صفوی اضافه کرد: بیشترین کالاهای صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان و سبزیجات و صیفی‌جات بوده است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر عنوان کرد: همچنین بیشترین میزان این کالاها به ترتیب به کشورهای چین‌، امارات متحده عربی، هند، آفریقای جنوبی، نیجریه، سودان، موزامبیک ، ترکیه، پاکستان و سنگاپور صادر شده است.

وی اعلام کرد: در این مدت میزان واردات قطعی به کشور از طریق گمرک های استان بوشهر حدود ۲۶۲ هزارتن کالا به ارزش بیش از ۷۷۷ میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۵۳ درصد و از نظر ارزش ۸۵ درصد افزایش داشته است.

صفوی گفت: بیشترین کالاهای وارداتی شامل ماژول ال ای دی، انواع پارچه، برنج، انواع چای، انواع لاستیک، قطعات موتورسیکلت و دوچرخه، انواع دستگاه پخت و پز رستورانی، قطعات و لوازم یدکی خودرو سواری بوده است.

وی افزود: کشورهای چین، امارات، روسیه، هند ، تایلند، فیلیپین، ترکیه، سریلانکا، جمهوری کره و ژاپن بیشترین سهم واردات به استان بوشهر را داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.