از افتتاح پروژه آبخیزداری تا آیین نامگذاری خیابان شهدای جنگلبان در هفته دولت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا همزمان با هفته دولت مراسم افتتاح پروژه آبخیزداری در حوزه کن با حضورقاسم محمد طهرانی معاون استاندار و فرماندارتهران، جمعی از مسئولین واهالی این روستا برگزار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران گفت: این پروزه از محل اعتبارات نمایندگان فصل آب با اعتبار بیش از۲۰میلیارد ریال انجام پذیرفت.

توانایی، به تشریح اهداف اجرای پروژه‌های آبخیزداری پرداخت و افزود: کنترل سیل، ممانعت از فرسایش بی‌رویه خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیر زمینی از جمله اهداف مهم برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری است.

نامگذاری خیابان شهدای جنگلبان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهران از مزین نمودن خیابانی در روستای هاجرآباد این شهرستان به نام شهدای جنگلبان خبر داد.

علی اصغر توانایی گفت: این طرح به همت دهیاری روستای هاجرآباد و شورای این روستا و پیشنهاد اداره منابع طبیعی شهرستان تهران اجرا شد.

وی افزود: نامگذاری یک خیابان به نام جنگلبانان در واقع حرمت‌ نهادن به ایثار و فداکاری آن‌ها و فرهنگ سازی برای حفاظت از طبیعت و عرصه‌های جنگلی کشور است تا با این اقدام، بخشی کوچکی از فداکاری‌ها و زحمات جنگلبانان را جبران کرده باشیم.

توانایی، هدف از این نامگذاری را نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از جنگل ها و مراتع و طبیعت و پاسداشت ایثار و فداکاری‌های جنگلبانان دانست.

از افتتاح پروژه آبخیزداری تا آیین نامگذاری خیابان شهدای جنگلبان در هفته دولت

اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از۷ هزار هکتار اراضی ملی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ ۳ سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۷ هزار و ۳۱۰هکتار؛ ۲ سند به مساحت ۶۵میلیون و ۶۶۷هزار و ۳۸۶متر از اراضی ملی در پلاک‌های شاه نشین و سفید آب شهرستان شمیرانات انجان شد.

رضا بیانی ادامه داد: یک سند نیز به مساحت ۷ میلیون و ۴۳۳ هزارو ۵۱۷ متر از اراضی ملی در پلاک ورجه در شهرستان دماوند با همت روسای ادارات منابع طبیعی این دو شهرستان و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک به منظور جلوگیری از زمین‌خواری و تعرض به انفال و بیت المال متعلق به مردم دارای سند کاداستر (تک برگی) شد.

وی اظهار کرد: صدور اسناد تک برگی اقدامی مهم و موثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و با توجه به بالا بودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگوئی به مراجعین اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دوم تا هشتم شهریور ماه همزمان با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.