۹۶ درصد اراضی ملی سند مالیکت دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن بابایی در سفر به لرستان و دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان گفت: با توجه به مساحت ۱۶۴ میلیون هکتاری کشور که ۱۳۷ میلیون هکتار آن اراضی ملی هستند تا کنون برای ۱۳۳ میلیون هکتار آنها سند صادر شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ نیز بحث اراضی کشاورزی هدف گذاری شده است و تا به امروز برای یک میلیون و صد هزار هکتار از ارای کشاورزی سند صادر شده در همین راستا یک عزم ملی برای صدور سند اراضی کشاورزی ایجاد شده است. هر چند مشکلاتی در این مسیر وجود دارد ولی این عزم وجود دارد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: مهمترین مسئله در صدور سند اراضی کشاورزی تقاضا محوری است یعنی کشاورزان باید به اهمیت این مساله پی ببرند و مدارک را بیاورند تا برای آنها سند مالکیت صادر شود.

بابایی با تاکید بر مسئله سند املاک و اراضی کشاورزی در توسعه روستایی گفت: این اسناد در گرفتن وام های توسعه روستایی و یا تهیه ادوات کشاورزی بهترین ابزار برای وثیقه هستند که در نهایت در توسعه روستاها موثر است.

وی یادآور شد: استان لرستان در مرداد ماه امسال عملکرد خوبی در حوزه رفع تداخل اراضی کشاورزی داشته است و برای نتایج بیشتر همکاری بین منابع طبیعی و مدیریت اراضی کشاورزی ضروری است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یادآور شد: هر چند تصاویر و عکس های دهه ۴۰ وضعیت اراضی ملی را مشخص کرده است اما مسئله احیای کشاورزی و تلاشی که کشاورز هم داشته است باید مورد توجه باشد تا در این راه کشاورز متضرر نشود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به همراه معاونین ثبت املاک و ثبت اسناد، صبح روز سه شنبه وارد خرم آباد شدند. بررسی آخرین وضعیت اجرای حدنگاری در حوزه اراضی کشاورزی، شهری و بافت روستایی، شرکت در شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بین الملل ، بررسی آخرین اقدامات در واحدهای ثبتی، جلسه با روسا، بازنشستگان و فعالان قرآنی از جمله برخی برنامه های این سفر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.