۶۰۰ تن از محصول زیتون جنوب کرمان برای تهیه کنسرو فراوری می‌شود

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان، صادق حسین زاده سطح زیر کشت باغ های زیتون این منطقه را ۲ هزار و ۱۴۳ هکتار برشمرد و افزود: از این سطح باغ زیتون ۴۱۲ هکتار غیربارور و یکهزار و ۷۳۱ هکتار بارور است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از پیش بینی برداشت سه هزار تن زیتون از باغ های این منطقه خبر داد و اظهار داشت: از این مقدار ۶۰۰ تن برای تهیه کنسرو فراوری و مابقی محصول زیتون منطقه پس از رنگ‌گیری و در مرحله رسیدگی کامل (اواسط آبان تا پایان دی ماه) به منظور استحصال روغن برداشت می شود.

حسین زاده ادامه داد: طبق پیش بینی کارشناسان از ۲ هزار و ۴۰۰ تن محصول برداشت شده زیتون در جنوب کرمان حدود ۳۸۴ تن روغن استحصال و روانه بازارهای مصرف می شود.

وی به فصل برداشت زیتون در جنوب کرمان نیز اشاره و تصریح کرد: برداشت زیتون کنسروی از اواسط مرداد ماه و زیتون روغنی از اواسط آبان ماه آغاز می شود و تاپایان دی ماه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: زیتون منطقه جنوب استان کرمان در مناطق کوهستانی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد بویژه بخش جبالبارز کشت و تولید می شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تصریح کرد: از هر هکتار باغ زیتون بارور به طور متوسط ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می شود.

سالانه بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.