۵۹ طرح همزمان با هفته دولت در فراهان به بهره برداری رسید

به گزارش ایرنا، فرزاد مخلص‌الائمه عصر سه‌شنبه در آیین بهره برداری از طرح دیوار ساحلی روستای عزیزآباد فراهان افزود: ۴۰ طرح از مجموع این طرح ها همزمان به هفته دولت به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ۱۹ طرح نیز در این شهرستان آغاز شد.

وی ادامه داد: ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده‌است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: بهره برداری از طرح‌های اقتصادی در شهرستان فراهان برای ۱۵۵ نفر اشتغال به همراه داشته‌ است.
مخلص الائمه گفت: هدف از بهره برداری از طرح‌های فرهنگی و عمرانی افزایش رفاه عمومی بوده و این طرح‌ها در نهایت اشتغال نیز به همراه دارد.

وی اصلاح شبکه برق، اصلاح معابر، مرمت قنوات را از جمله طرح‌های بهره برداری شده در فراهان عنوان گرد و افزود: با توجه به نزدیکی روستای عزیزآباد به روستای آهنگران، جاری شدن سیلاب خساراتی در قنوات این روستا به همراه داشت که بازسازی و مرمت این قنوات در دستور کار فرمانداری فراهان و سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

استاندار مرکزی گفت: اعتبار مناسبی در سفر هیات دولت به استان برای بازسازی و احیای قنوات، مزارع، زمین‌های سنتی و توسعه زمین‌های کشاورزی مدرن اختصاص یافته که به صورت متوازن در استان توزیع می شود.

مخلص الائمه افزود: شهرستان فراهان به عنوان قطب کشاورزی و دامداری استان مرکزی سهم قابل توجهی از منابع و مصوبات سفر خواهد داشت.

استاندار مرکزی در سفر به شهرستان فراهان با خانواده شهید والامقام یعقوب تلخابی و محمد علی تلخابی دیدار کرد.

شهید یعقوب تلخابی سال ۴۵ در روستای تلخاب فراهان به دنیا آمد و دوازدهم بهمن ماه سال ۶۴ در عملیات ولفجر ۸ در منطقه کوشک به مقام والای شهادت نایل آمد.

شهید والامقام محمدعلی تلخابی متولد ۱۳۴۵ سرباز وظیفه ارتش جمعی لشگر ۸۱ زرهی کرمانشاه، بیستم بهمن سال ۶۴ در عملیات ولفجر۸ در منطقه کوشک به مقام والای شهادت نایل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.