۴۷ کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان به بهره‌برداری رسید

به گزارش ایرنا، علی نبیان در مراسم افتتاح این طرح ها اظهار داشت: برای افتتاح این میزان راه ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار صرف شده که هشت هزار خانوار نیز در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان از آن بهره مند می شوند.

معاون وزیر را و شهرسازی گفت: اگر می‌خواهیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدرستی رقم بخورد باید روستاهایی آباد ایجاد کنیم تا مردم در یک فضای مناسب بتوانند فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی داشته باشند.

وی افزود: ۱۷۹ کیلومتر راه روستایی برای ساخت در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان قرار دارد تا با ساخت این راه های روستایی زمینه مناسب تردد برای مردم در این مناطق فراهم شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان هم گفت: طرح های مهم و تاثیر گذاری که ۱۸ سال از زمان آغاز آنها گذشته برای اتمام در دستور کار جدی راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان قرار گرفته است.

مجتبی محمودی افزود: اتصال محور مواصلاتی شهرستان فاریاب – اُرزوئیه، شهرستان قلعه گنج – رَمِشک – نیکشهر در سیستان و بلوچستان، بخش دهکهان به بخش آسمینون و بخش اسفندقه به بخش صوغان در ارزوئیه از جمله این محورهاست.

وی دیگر محورهای اجرا شده را محور مواصلاتی شهرستان فاریاب به شهرستان حاجی آباد (هرمزگان) از طریق روستای حرمه، محور مواصلاتی منوجان و آب باد بی بی – جغین شهرستان میناب برشمرد که جمعا ۱۱۲ کیلومتر بوده و زمینه توسعه‌ای بیشتر این‌مناطق را فراهم می کند.

محمودی گفت: افتتاح این طرح ها نقش مهمی در خروج برخی شهرستان ها از بن بست دارد.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروز مشکلات اساسی پنج شهرستان جنوبی در حوزه ی راه های ارتباطی است.

منصور شکراللهی افزود: در این زمینه نیز فعالیت هایی انجام شده و نیاز داریم در زمینه راه روستایی توجهات بیشتری شود.

وی محور روستایی کتیج – رمشک را بسیار مهم و حیاتی برشمرد و گفت: با ایجاد این محور راه سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان کوتاه تر می شود.

شکراللهی اظهارداشت: بزودی نقشه توسعه مکران و شهرستان های جنوبی جزو سند توسعه مکران قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.