۳۹۱ طرح بهزیستی در اصفهان به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولی الله نصر روز سه‌شنبه در آیین افتتاح مرکز شبانه‌روزی هاجر کاشان افزود: برای اجرای این طرح‌ها که شامل مسکن، خدمات، تسهیلات و اشتغالزایی است، افزون بر ۷۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در بخش خصوصی و ۵۵۷ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال اعتبار دولتی هزینه شده است.
وی این طرح‌ها را شامل مسکن خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی، مرکز مشاوره، گروه همیار، انجمن ازدواج و خانواده، مرکز توانبخشی، آموزشی، توان‌پزشکی، اجتماعی و مراقبتی شبانه‌روزی افراد دارای اختلال هوشی رشدی (معلولان ذهنی)، زمین چمن مصنوعی، مرکز خیریه توانبخشی بقیه‌الله‌الاعظم (عج) و سالن اقامت بیان کرد.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان همچنین در آیین گرامیداشت خاطره شهید جواد قنایی آرانی و تکریم همسر و فرزند این شهید والامقام، گفت: برخی مدیران و مسوولان در جهت مخالف آرمان‌های شهیدان عمل کردند و در حقیقت حق این بزرگواران ادا نشد.
شهید جواد قنایی تنها کارمند شهید بهزیستی استان اصفهان است.
فرماندار ویژه کاشان نیز در این آیین مشارکت خیران و بخش خصوصی در اجرای طرح‌های توانبخشی و آموزشی بهزیستی این شهرستان را ستود و گفت: ۱۷ طرح عمرانی و بهداشتی با اعتبار ۶۶۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان همزمان با بزرگداشت هفته دولت در این شهرستان کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری ‌رسید.
محمدشریف زارعی بیان کرد: این طرح‌ها شامل ۹ طرح عمران و بهسازی شهری، پنج عمران و بهسازی روستایی و عمران راهسازی، بهداشتی و آبرسانی هرکدام یک طرح است.
در این آیین یک انجمن ازدواج و خانواده نوین پرتو به وسعت ۱۵۰ مترمربع و مرکز شبانه‌روزی توانبخشی، آموزشی، توان‌پزشکی و مراقبتی افراد دارای اختلال هوشی رشدی (معلولان ذهنی) هاجر به مساحت یک هزار مترمربع بهره‌برداری شد.
برای اجرای این طرح‌ها افزون بر ۲۵۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از بخش خصوصی هزینه شده است.
مرکز توانبخشی هاجر با ۹ نفر مددجوی بدسرپرست و بی‌سرپرست به صورت شبانه‌روزی اداره می‌شود، ظرفیت نگهداری مددجویان این مرکز به ۳۰ و پس از آن به ۱۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
شهرستان کاشان دارای ۱۵ مرکز نگهداری از معلولان است که ۱۱ مرکز آن روزانه و بقیه شبانه‌روزی است در این مرکزها نزدیک به یک هزار نفر معلول نگهداری می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.