۳۸۵ طرح عمرانی و صنعتی بجنورد در دولت سیزدهم افتتاح و کلنگ زنی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر باقرپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از این میزان، ۱۱۷ طرح عمرانی و صنعتی مربوط به هفته دولت امسال است که با ۲۲۲ میلیارد تومان اعتبار در بجنورد به بهره برداری رسید.

وی افزود: هم اینک نیز۲ طرح عمرانی با ۴۸ میلیارد تومان در بجنورد وارد مرحله عملیاتی شده است.

باقرپور با اشاره به وضعیت تامین آب آشامیدنی در ۵۶ روستای خراسان شمالی، گفت: بحران آب در ۲۴ روستا بیشتر است، برخی از اهالی در این روستاها با تانکر آبرسانی می شوند و در برخی روستاها ۲ تا سه ساعت آب در مدار دارند.

فرماندار بجنورد افزود: در یک سال گذشته آبرسانی به هشت روستای منطقه کسبایر با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه رینگ شمالی آبرسانی به بجنود با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان، اجرای ۴۰۰ کیلومتر خط انتقال شبکه توزیع در روستاهای شهرستان و حفر ۲ حلقه چاه آهکی از دیگر اقدامات دولت در یک سال گذشته در این شهرستان ۳۲۴ هزار نفری است.

باقرپور با اشاره به اقدامات دولت در حوزه سلامت بجنورد، گفت: در این حوزه نیز سه مرکز جامع سلامت و هفت خانه بهداشت در یکسال اخیر به بهره برداری رسید.

وی افزود: ساخت ۶۳ کلاس درس با زیربنای یکهزار و ۱۲ متر مربع از دیگر اقدامات در زمینه توسعه فضاهای آموزشی بجنورد در یک سال گذشته است.

باقرپور یادآور شد: همچنین اجرای طرح هادی ۳۰ روستا و اجرای آسفالت معابر روستاها با وسعت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع با بیش از ۲۵ میلیارد تومان اعتبار از دیگر برنامه های عمرانی اجرا شده دولت سیزدهم در این بجنورد است.

فرماندار بجنورد با اشاره به شناسایی۲۲۴ مورد نارضایتی اجتماعی در شهرستان، گفت: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت این شهر در سکونتگاه های غیررسمی و مناطق حاشیه شهر سکونت دارند، بیشتر نارضایتی ها مربوط به خدمات شهری و وضعیت آسفالت معابر است که برنامه ریزی و هم افزایی دستگاه های اجرایی شهرستان رفع خواهد شد.

انتقال بیمارستان زنان بجنورد

باقرپور در بخش دیگر سخنان خود از انتقال بیمارستان بنت الهدی در مرکز استان خبر داد و گفت: در این خصوص برای ساخت بیمارستان، زمینی در شرق مجموعه گلستان شهر بجنورد جانمایی شده است و به زودی این بیمارستان وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان بجنورد با اشاره به سفر رییس جمهور به استان اظهار داشت: در این سفر اعتبارات خوبی برای توسعه استان و بجنورد در نظر گرفته شد که سهم این شهرستان، اختصاص بیش از سه هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۱۷ پروژه است.

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، شهرستان بجنورد به عنوان مرکز استان ۳۲۴ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۳۰ هزار آن در شهر بجنورد ساکن هستند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.