۲۵۰ دانشجوی فعال فرهنگی گیلان در دوره های مهارت افزایی شرکت کردند

فرید نجفی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دوره از شنبه گذشته از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

وی بیان داشت: تعمیق و ترویج معارف دینی و انقلابی، شکوفا کردن ظرفیت جوانان دانشجو با هدف رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی، تقویت نقش محوری دفاتر نهاد در راهبری فعالیت های فرهنگی دانشگاه و تقویت بنیه اعتقادی و فکری دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی از جمله اهداف برگزاری این دوره است.

سرپرست دانشگاه گیلان امیدآفرینی و تقویت نشاط و روحیه فعالیت های اجتماعی، تقویت انگیزه برای نقش آفرینی در سال تحصیلی و حضور میدانی در دانشگاه ها و استعدادیابی و استفاده حداکثر از توانمندی ها و ظرفیت های دانشجویان را از دیگر اهداف برگزاری دوره توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان فعال فرهنگی استان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: کارگاه های مهارتی، کرسی آزاد اندیشی، دیدار با نخبگان علمی و مسولان گیلان، نشست های معرفتی، بازدید علمی و فعالیت‌های ورزشی و تفریحی از جمله برنامه های این دوره برای دانشجویان شرکت کننده است.

۱۹ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان تحصیل می کنند که ۴۰ درصد در دوره تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه ۶۰۰ دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.