۱۳۰ دستگاه آمبولانس برای مراسم اربعین در کرمانشاه پیش‌بینی شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر «قباد محمدی» عصر سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: تمام مرخصی‌های پرسنل بیمارستان‌های استان لغو شده و متخصصین استان‌های معین از پانزدهم در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند.

وی اظهار داشت: تمام افرادی که از عراق بر می‌گردند کنترل می‌شوند تا در صورت دیده شدن هرگونه بیماری بتوان آنها را غربالگری کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در قضیه واکسیناسیون کار اقنایی خوبی توسط رسانه های استان شکل گرفت و باعث شد دو پیک بیماری کووید ۱۹ را با تلفات پایین عبور کنیم.

وی عنوان کرد: در آخرین پیک کرونا در کشور حدود ۱۰۰ نفر فوتی در استان ثبت شد که این عدد در پیک دلتا حدود هزار نفر بود، با بررسی افراد فوت شده در این پیک می‌توان دریافت که بیش از ۸۰ درصد افراد فوت شده کسانی هستند که واکسن دریافت نکرده اند یا از مدت تزریق واکسن آنها زمان زیادی گذشته است.

محمدی همچنین افزود: باسوادترین کادر بهداشت و درمان در دانشگاه‌ علوم پزشکی کرمانشاه مشغول فعالیت هستند طوری که کشورهای اروپایی و همسایه با آغوش باز پذیرای این عزیزان هستند.

وی اضافه کرد: بیماران زیادی از کشورهای همسایه برای درمان به ایران می آیند و اکنون کمترین بیمار برای درمان و جراحی به سایر کشورها اعزام می شود در حالی که قبل از انقلاب اینگونه نبود. انقلاب با دمیدن روحیه خودباوری در جوانان در حیطه سلامت و داروسازی باعث شد که پیشرفته ترین اعمال جراحی در ایران انجام گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: یکی از برنامه های با اولویت در وزارت بهداشت بحث جوانی جمعیت است اکنون آمار فرزندآوری در کشور در وضعیت خوبی نیست و جمعیت به سمت پیری می‌رود و در صورت بروز این اتفاق تمام حوزه های توسعه مملکت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. با ادامه دار بودن این موضوع ۱۰ تا ۱۵ سال آینده جمعیت جوانی که لازمه پیشرفت کشور است به خطر می‌افتد.

وی اظهار داشت: برنامه های خوبی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع شده و رایگان شدن هزینه های درمان ناباروری از جمله این فعالیت ها است.

محمدی گفت: فرزندآوری در اقشار مرفه جامعه نیز کم است که این نشان دهنده یک مشکل فرهنگی است که برای تبیین این موضوع نیاز به رسانه ها داریم.

وی در ادامه یادآور شد: دولت با اجرای طرح دارویار و اصلاح یارانه دارو، موفق شده است بدون هیچ دریافتی اضافه از بیماران و تنها با افزایش تعهدات بیمه ها، علاوه بر تامین منابع داروسازان، مانع از فشار بر مصرف‌کنندگان شده و در واقع بازی برد – بردی را در این حوزه رقم بزند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی که موجب قاچاق و فساد در دارو شده بود با این طرح حذف شده اما بیماری که با نسخه دارو می‌گیرد افزایش قیمت را متوجه نمی شود.

وی افزود: توسعه زیرساخت های سلامت در کرمانشاه مهم است. استان به دلیل عوارض جنگ از زیرساخت های خوبی برخوردار نیست. در سفر رییس جمهور توانستیم بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار بگیریم که حدود ۳۰ درصد آنرا دریافت کردیم که توزیع این اعتبارات برای مناطق محروم بیشتر است.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۹ دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، توانبخشی، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقر و کلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۸ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۹رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و یک رشته کاردانی است.

این دانشگاه همچنین ۵۵۲ عضو هیأت علمی دارد.

۶۶۸ دانشجوی خارجی نیز اکنون در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال تحصیل هستند و براساس آمارها سالانه بیش از ۱۳۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.