یک هزار و ۳۶۱ روستای خوزستان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون آبدار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد رضا کرمی نژاد روز سه‌شنبه در مراسم بهره‌برداری و کلنگ زنی پروژه های آبرسانی شادگان بیان کرد:دولت عزم جدی برای برطرف کردن مشکلات آب و فاضلاب خوزستان دارد و پروژه های آب و فاضلاب در تمام استان با جدیت در حال اجرا است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا مشکلات آب و فاضلاب خوزستان با نگاه ویژه رییس جمهور، وزارت نیرو و آبفا کشور یک بار برای همیشه حل شود و در خوزستان هیچ مشکل آب و فاضلاب نداشته باشیم.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به پروژه های آبرسانی در شهرستان شادگان گفت: امروز پنج پروژه آبرسانی در شادگان وارد مدار بهره برداری و سه پروژه دیگر آبرسانی کلنگ زنی شد. جمعیت زیرپوشش این پروژه‌ها ۸۲ هزار نفر برای ۵۴ روستای هدف در شهرستان شادگان است.

وی همچنین در آیین بهره‌برداری از ایستگاه تقویت فشار آب تاسیسات دریسیه شادگان بیان کرد:ایستگاه تقویت فشار آب تاسیسات دریسیه با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شد.

وی افزود: جمعیت زیرپوشش این طرح ۶ هزار نفر است و هشت روستای شادگان از آب با کیفیت طرح آبرسانی غدیر بهره مند می‌شوند.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به روستاهای زیرپوشش این ایستگاه تقویت فشار بیان کرد: روستاهای عچرشیه، نثار بزرگ، نثار کوچک، دریسیه علیا، دریسیه وسطی، دریسیه سلفی، ابوصخیر و کاظمی خلف با وارد مدار شدن این ایستگاه از آب شرب پایدار و با کیفیت بهره‌مند خواهند شد.

کرمی نژاد به پروژه دیگر آبفا در شادگان اشاره کرد و گفت: پروژه آبرسانی منطقه ام الغزلان شادگان با مشارکت قرارگاه منطقه‌ای کربلا به طول ۲۲ کیلومتر خط انتقال کلنگ زنی شد.

وی افزود: در این پروژه یک مخزن ۲ هزار متر مکعبی و یک ایستگاه پمپاژ احداث می‌شود. اعتبار این پروژه ۲۲۰ میلیارد ریال است.

وی به روستاهای زیرپوشش این طرح اشاره کرد و گفت: در این پروژه ۶ روستای شادگان آب پایدار خواهند داشت و جمعیت زیرپوشش این پروژه ۱۴ هزار نفر است.

کرمی نژاد به دیگر پروژه آبرسانی آبفا در شادگان اشاره کرد و گفت: طرح بازسازی و راه اندازی تاسیسات آبرسانی "شاه ولی" شادگان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال نیز وارد مدار بهره برداری شد.

وی افزود: روستاهای زیرپوشش این پروژه هشت روستا شامل شاه ولی، فرع زایر، آلبوسوادی، معاره، بیت عاشور، بیت عبید، بیت داوود و عطیه با جمعیت زیرپوشش هشت هزار و ۵۰۰ نفر است.

کرمی نژاد با اشاره به بهره برداری از پروژه اصلاح شبکه آبرسانی تاسیسات یعقوب نیز گفت: این پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و جمعیت زیرپوشش یک هزار و ۱۰۰ نفر، وارد مدار بهره برداری شد.

مدیر عامل آبفا خوزستان ادامه داد: پروژه تقویت فشار آب منطقه چومه سید علوان شادگان نیز با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال برای جمعیت زیرپوشش ۲ هزار نفر وارد مدار بهره برداری شد.

وی بیان کرد: کلنگ زنی احداث مخزن پنج هزار متر مکعبی تاسیسات آبرسانی دهستان بوزی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد و جمعیت زیرپوشش این طرح ۱۴ هزار نفر است.

وی افزود: در این پروژه ۲۵ روستا از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

کرمی نژاد ادامه داد: آیین کلنگ زنی خط انتقال تقویت آبرسانی به روستاهای دهستان آبشار با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال برای جمعیت زیرپوشش هفت هزار نفر نیز از امروز آغاز شد.

مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: پروژه آبرسانی به روستای عبودی نیز با اعتبار ۱۵میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شد و مشکل آب شرب این روستاها برطرف شد.

وی افزود: با اجرای این پروژه ها مشکلات آب شرب شهرستان شادگان به صورت کامل برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.