پنج درصد شرکت های دانش بنیان کشور در بخش کشاورزی فعالیت دارند

به گزارش ایرنا، عبدالله مخبر دزفولی روز سه شنبه در آیین گشایش چهارمین نمایشگاه کارآفرینی کشاورزی در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس استان البرز برگزار شد، افزود: بخش کشاورزی از حیث ضریب نفوذ دانش و فناوری چالش بسیار مهمی دارد و به دلیل پایین بودن ضریب دانش و فناوری در بخش کشاورزی بهره وری بسیار پایینی داریم .

وی اظهار داشت : رهبر معظم انقلاب امسال را سال تولید و دانش بنیان و اشتغال کارآفرین اعلام کردند ضمن آنکه مجلس و دولت ، وزارت جهاد کشاورزی را موظف کردند تا تمهیداتی فراهم کند و تعداد شرکت های دانش بنیان را دراین بخش افزایش دهد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در همین راستا سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در اردیبهشت ماه سال جاری بزرگترین پارک علم و فناوری تخصصی بخش کشاورزی استان البرز را در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس افتتاح کرد و متعاقب این کار چهار دهکده نوآوری در کشور ایجاد کردیم.

مخبردزفولی در ادامه افزود: ۲ مرکز رشد کشاورزی نیز سال جاری در کشور راه اندازی شدند .

وی گفت: این نمایشگاه ها کمک می کند علاوه بر ظرفیت ها دانش بنیان به منصه ظهور و نمایش داده شود شبکه سازی هم بین این کسب و کارها و استارتاپ ها اتفاق بیافتد.

درچهارمین نمایشگاه کارآفرینی کشاورزی در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) وزارت جهاد کشاورزی ۲۶ غرفه از محصولات شرکت های دانش بنیان و مشاغل خانگی بانوان کارآفرین استان های گلستان خراسان رضوی، فارس ، سیستان بلوچستان و البرز در زمینه صیفی جات ، سبزیجات، سموم بیولوژیک، عرقیات گیاهان دارویی، زعفران و میوه خشک کن به مدت سه روز به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.