نرخ بیکاری ۹.۵ درصدی در شان استان صنعتی البرز نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا،«رضا جعفری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بیش از ۱۲ شهرک صنعتی دولتی و خصوصی در این استان فعال است که با وجود چنین پتانسیل هایی در کنار جوانان متخصص و تحصیلکرده نباید شاهد چنین نرخ بیکاری در البرز باشیم.

وی با بیان اینکه احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال یکی از مهم ترین برنامه هایی است که امروز در استان در برنامه های اصلی قرار گرفته است تصریح کرد: در کنار این اقدام، جذب فرصت های جدید سرمایه گذاری از دیگر برنامه هایی است که در البرز در حال اجرایی شدن می باشد که به همین منظور اطلس فرصت های سرمایه گذاری خارجی در این استان تهیه شده است.

جعفری با بیان اینکه تاکنون ۱۷۰ فرصت سرمایه گذاری جدید در البرز شناسایی شده اظهار داشت: با هدف توسعه اشتغال و تولید در استان چاره ای نداریم جز اینکه به طرق مختلف سرمایه گذاران را به البرز جذب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اختصاص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته در قالب تبصره ۱۸ گفت: این در حالی است که از این میزان حدود ۴۶ درصد تاکنون جذب شده که دلایل جذب کامل آن را باید مسایلی از جمله دیر ابلاغ شدن دستور العمل تبصره ۱۸، راه اندازی نشدن برخی از سامانه ها، عدم ارایه مدارک کافی از سوی صاحبان مشاغل به بانک ها و بخشی دیگر نیز به خود بانک ها باز می گردد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی البرز با بیان اینکه امسال حدود ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده اظهار داشت: این میزان اعتبار نیست به نیاز استان کافی نیست اما باید از همین اعتبارات با برنامه ریزی درست به خوبی استفاده کرد.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به پرداخت یک هزار و ۷۴۳ فقره تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی سفر رییس جمهور به این استان که در فروردین ماه صورت گرفت اشاره کرد و گفت: در این سفر مقرر شده به چهار هزار و ۵۰۰ نفر که درخواست داشته و در سامانه سامد ثبت نام کرده بودند این تسهیلات پرداخت که از این تعداد تاکنون به یک هزار و ۷۴۳ نفر این تسهیلات پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.