میراحمدی: زائران ایرانی طبق روال عادی از عراق بازمی‌گردند/ثبت‌نام بیش از ۲ میلیون نفر در سماح

سید مجید میراحمدی سه شنبه شب در گفت‌ وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا درباره بازگشایی مرزها افزود: بازگشایی مرزها را فردا چهارشنبه اعلام می‌کنیم البته چشم انداز و جمع بندی ما این است که این اتفاق فردا خواهد افتاد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره بازگشت زائران جامانده از شهر نجف گفت: زائران طبق روال عادی به کشور بر می‌گردند اما برای بازگشت جاماندگان پروازی فرستاده می‌شود.

میراحمدی درباره عودت مبلغ بلیت‌های زائرانی که نتوانستند به عراق بروند، تصریح کرد: این موضوع با مسئولان ذیربط در میان گذاشته شده و آنها در این باره اطلاع رسانی می‌کنند.

وی درباره مصوبات امشب جلسه کمیته حمل و نقل استاد اربعین گفت: حماسه اربعین حسینی امسال با شکوه‌تر و با عظمت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و میزان اشتیاق مردم چشمگیر است.

میراحمدی درباره آمار ثبت نام در سامانه سماح افزود: شمار ثبت نام کنندگان از مرز از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر گذشته و در این یک روز، ثبت‌نام نزولی نداشته‌ایم و ثبت نام یک میلیون و ۲۶۲ هزار نفر هم قطعی شده است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: بنابراین اجازه داده نشده هیچ گونه تأخیری در تصمیمات ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ۹ هزار دستگاه از سوی وزارت راه و شهرسازی آماده و برنامه ریزی شده، گفت: موضوع در اختیار گرفتن این دستگاه‌های حمل و نقل را از وزارتخانه‌ها و شرکت‌ها پیگیری می‌کنیم و استانداران کلانشهرها را موظف کردیم این مسئله مهم و حساس را با مسئولیت خود راهبری و دنبال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.