معاون استاندار همدان: اعزام موکب‌ به عراق برای سفر اربعین فعلا متوقف شده‌است

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حسن رضانیا» روز سه‌شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی(ع) استان همدان با اشاره برنامه ریزی انجام شده برای برگزاری سفر زایران اربعین در سطح استان، افزود: تمامی دستگاه های مسئول باید تلاشی جدی و موثر در زمینه تامین زیرساخت های برگزاری هرچه باشکوهتر این سفر داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه ستاد اربعین تمامی مسائل، مشکلات و کمبود های موجود را احصا کند، اظهار داشت: امنیت و سلامت مردم خط قرمز ماست و در تامین آن از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنیم.

وی گفت: با توجه به مشکل کمبود آب در استان همدان تمهیداتی فراهم شود که زائرین کمترین توقف را در سطح استان داشته باشند و استقبال از آنها نیز با تدابیر انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با اشاره به اینکه ۱۳ کمیته ذیل ستاد اربعین در استان فعال شده است، افزود: عملکرد این کمیته ها براساس گزارش های دریافتی، بسیار خوب و قابل دفاع است.

وی با اشاره به اینکه اعزام ۲۳ موکب شامل ۸۰۰ از استان همدان برای سفر اربعین پیش بینی شده است، اظهار داشت: کار اعزام موکب ها با توجه به مشکلات سیاسی پیش آمده در کشور عراق، فعلا متوقف شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: همه زیرساخت‌ها و مقدمات خروج کالا و اقلام ضروری مانند گوشت، قند، تخم مرغ و برنج از کشور با همکاری گمرک ساماندهی شده است.

شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با سالگرد اربعین شهادت امام حسین(ع) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.