مشاور استاندار آذربایجان غربی: شهیدان رجایی و باهنر نمونه بارز مدیریت و چهره‌ مردمی بودند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عبدالرحیم نیساری روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ۱۷ هزار شهید ترور در کشور، افزود: ارج و قربی که امام راحل برای شهیدان رجایی و باهنر قایل بود به خاطر در کنار مردم بودن و خدمتگزاری صادقانه شان به مردم بود.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمانی متولد شد که جهان در میان دو ‌ابر قدرت شرق و غرب تقسیم شده بود اما هدایت‌های امام راحل، راه سومی را در برابر ملت‌های آزادیخواه جهان بعنوان انقلاب اسلامی قرار داد.

حجت الاسلام نیساری ادامه‌ داد: امام‌ راحل اولین نفری بود که در راه انقلاب تبعید، جسارت و کم لطفی‌ها را تحمل کرد و اولین شهید انقلاب که فرزندش بود را تقدیم اسلام کردند.

مشاور استاندار آذربایجان غربی به وقایع پس از پیروزی انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی از همان روزهای نخست دست به فتنه انگیزی علیه انقلاب زد و با راه‌اندازی جنبش‌ها و جریان‌هایی مثل خلق ترک، خلق ترکمن و جریان‌های دیگر سعی کرد نا امنی را در چهار نقطه از کشورمان پیاده کند ولی لبیک ملت به فرمان امام راحل تمامی نقشه‌های آنها را خنثی کرد.

وی اضافه کرد: استکبار پس از شکست در این فتنه، نقشه دیگری را طراحی و جنگ را بر ملت ایران تحمیل کرد ولی در این جنگ مردم با تکیه بر این شعار که «حب الوطن من الایمان» اجازه ندادند جزیی از خاک کشور جدا شود.

وی یادآور شد: استکبار جهانی دست به ترورهای مختلفی زد و از کودک گرفته تا بانوی چادری تا دادستان و مسوولان رده بالای کشوری و لشکری را در اقدامی کور به شهادت رساند چنانکه در پی این ترورها ۱۷ هزار نفر در کشورمان شهید شدند.

حجت الاسلام نیساری با بیان اینکه آیت الله مطهری، شهیدان بهشتی و باهنر از جمله تئوریسن‌های انقلاب بودند که به دست عوامل استکبار به شهادت رسیدند، افزود: نزدیک به چهار هزار روحانی نیز خون مطهرشان تقدیم‌ انقلاب شد.

مشاور استاندار آذربایجان غربی به تشابه دولت سیزدهم با دولت شهید رجایی نیز اشاره کرد و یادآور شد: رفتار مسوولان این دولت به عنوان دولتی مردمی یادآور خدمات دولتمردان شهید رجایی است.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم در تمامی حوادث غیر مترقبه کشور از سیل و زلزله گرفته تا تنش‌های کم آبی، در میان مردم حضور دارد و در یکسال فعالیت به ۳۱ استان کشور سفر کرده و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کرده است.

به گزارش ایرنا، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ۱۷ هزار شهید ترور با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد.

اول تا هشتم شهریور ماه به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر در تقویم جمهوری اسلامی هفته دولت نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.