ششمین سوگواره تعزیه زرندیه آغاز بکار کرد

به گزارش روز سه‌شنبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه، احمد جوانمرد افزود: سوگواره ششم از مجموعه برنامه‌های پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی، از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن تعزیه شهرستان زرندیه، از روز دوشنبه هفتم شهریورماه در محله خورشیدآباد شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه آغاز شده و تا دوازدهم شهریورماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این دوره از سوگواره ۹ گروه تعزیه‌خوانی از شهرستان به همراه یک گروه تعزیه خوانی میهمان از کرج به مدت پنج شب به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

جوانمرد بیان کرد: زمان اجرای هر مجلس تعزیه ۹۰ دقیقه در نظر گرفته شده و هر شب ۲ گروه از ساعت ۲۰ و ۳۰ تا ۲۴ به اجرای مجالس تعزیه خود خواهند پرداخت.

وی از حضور گروه‌های تعزیه‌خوانی از مامونیه، پرندک، زاویه، چلسبان، خورشیدآباد، پیک، کرج، عین آباد و امیرآباد در این سوگواره خبر داد و افزود: داوری این دوره از سوگواره به عهده دکتر محسن آقا حسنی از قم، مسیح‌الله کریمی از ساوه و اسماعیل مجللی از اراک خواهد بود.

جوانمرد در پایان گفت: مراسم اختتامیه این سوگواره روز شنبه دوازدهم شهریورماه در محل مسجد جامع خورشیدآباد با حضور مسئولان محلی، شهرستانی و استانی برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.