شرکت نفت گچساران خوراک پالایشگاه بیدبلند را تامین می کند

مهرداد کاهکش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت نقش اصلی و کلیدی در تامین خوراک اصلی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس دارد .

وی بیان کرد: هم اکنون تعامل سازنده ای میان مجتمع های پالایشگاهی ۹۰۰ و ۱۲۰۰ به منظور تامین خوراک پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با هدف توسعه پایدار برقرار است.

کاهکش اظهار داشت: به منظور افزایش ظرفیت و تامین خوراک بیشتر برای پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، اداره تعمیرات این شرکت تمام تلاش خود را برای تامین و تعمیر تعدادی از قطعات مورد نیاز مجتمع های پالایشگاهی ۱۲۰۰ و ۱۳۰۰ را انجام می دهد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تقدیر از کارکنان جهادی نفت و گاز گچساران گفت: با برطرف شدن موانع مجتمع های پالایشگاهی ۱۲۰۰ و ۱۳۰۰ قرار گرفتن در مدار ظرفیت ارسالی خوراک پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس آینده ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در این شرکت ۲۳ میدان نفتی، ۳۵ کارخانه و ۸۴۴ حلقه چاه وجود دارد که از این تعداد میدان، ۱۶ میدان نفتی فعال است و این نشان از نقش ویژه این شرکت در اقتصاد کشور دارد.

کاهکش با اشاره به نقش این شرکت در اقتصاد کشور گفت: قرار گرفتن تأسیسات این شرکت در گستره جغرافیایی چهار استان کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، بوشهر و فارس از ویژگی های این شرکت است که در کنار قرار گرفتن تلمبه خانه عظیم گوره و چندراهه نفت خام صادراتی کشور در حوزه عملیات این شرکت، گچساران را به قلب صادرات نفت خام کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: نفت گچساران و چند شرکت مهم دیگر با خط لوله به تلمبه خانه گوره منتقل می شود و با افزایش فشار در نهایت به سمت پایانه خارگ جهت صادرات هدایت می شود.

کاهکش افزود: راهبری تمام این مراحل، تعمیر و نگهداری این تأسیسات بر عهده کارکنان تلاشگر شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.