سرمربی تیم ملی تفنگ: اردو در امارات با یک‌سوم اعتبار تمرین در هانوفر قابل اجرا است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی تفنگ ایران گفت: برگزاری اردو در امارات با یک‌سوم هزینه برگزاری همین اردو در هانوفر، شانس موفقیت ما را در مسابقات جهانی مصر افزایش خواهد داد.

حسین باقری عصر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری اردوی برون‌مرزی برای هر رشته ورزشی به دلیل تمرین در شرایط مشابه مسابقات موجب ارتقا سطح آمادگی ورزشکار می‌شود اما اردوی برون‌مرزی برای رشته تیراندازی به دلیل تجهیزات‌محور بودن، از اهمیتی دوچندان برخوردار است.

ملی پوش سابق تیم ملی تفنگ ادامه داد: بنابراین هدف ما از اعزام تیراندازان به اردوی برون‌مرزی غیر از ارتقا آمادگی، بروزرسانی تجهیزات بود و با توجه به اینکه بیش از ۹۵ درصد سلاح‌های ملی‌پوشان آلمانی است، هانوفر مقصدی بسیار خوب برای برگزاری اردوی برون مرزی محسوب می‌شد.

مربی جوان تیم ملی تفنگ کشورمان اضافه کرد: علاوه بر دلایلی که برای اردوی برون‌مرزی به آن اشاره شد، هدف مهم‌تر برای ما رفع مشکل همیشگی یعنی کمبود فشنگ است که برگزاری یک اردوی برون‌مرزی کمک خواهد کرد تا ما مهمات و فشنگ و ساچمه استاندارد و تست شده برای تمرین و مسابقات پیش رو را تامین کنیم.

سرمربی تیم ملی تفنگ: اردو در امارات با یک‌سوم اعتبار تمرین در هانوفر قابل اجرا است

وی در پاسخ به این سوال که حالا با شرایط موجود و لغو اردوی خارجی در هانوفر شانس تیراندازان ایران در مسابقات قهرمانی جهان مصر چقدر است؟ تاکید کرد: در ورزش شانس به تنهایی کافی نیست، هر قدر خودمان را آماده‌تر کنیم ضریب شانس‌مان را نیز افزایش خواهیم داد.

باقری گفت: وقتی به کسب سهمیه یا گرفتن مدال در میادین جهانی و المپیک می‌اندیشیم باید به تمریناتی بیش از رقبای‌مان فکر کنیم و با آمادگی به مراتب بیشتر در مسابقات حضور یابیم. ورزش رقابت در کسب آمادگی بیشتر است و وقتی آمادگی ارتقا یابد، درصد شانس نیز افزایش می‌یابد.

وی در خصوص آغاز اردوی آمادگی تیراندازان برای حضور در قهرمانی جهان مصر اضافه داد: ما بعد از پایان مسابقات جهانی باکو و حدود ۲ هفته استراحت ملی‌پوشان، تمرینات خود را اوایل تیرماه از سر گرفتیم که تمرینات به صورت پیوسته و استراحت‌های یک هفته در هر ماه ادامه یافت.

باقری با بیان اینکه تمرین در یک سالن مشخص در زمان طولانی موجب کسالت و پایین آمدن روند آماده‌سازی می‌شود، تصریح کرد: ایران تنوع آب و هوایی قابل توجهی دارد که می‌تواند در روند آمادگی برای حضور در مسابقات کشورهای مختلف موثر باشد، اما متاسفانه هیچ‌کدام از شهرستان‌های کشور سالن‌های ‌مناسب و استاندارد برای تمرینات تیراندازی ندارند و این ضرورت تمرین ملی‌پوشان در اردوی برون مرزی را بیشتر می‌کند.

وی در پاسخ به دلایل لغو اردوی برون‌مرزی هانوفر گفت: وظیف کادر فنی و مربیان برنامه‌ریزی جهت آمادگی ملی‌پوشان و اجرای این برنامه‌هاست و تدارکات اردو یا حضور در مسابقات به عهده مدیران فدراسیون است.

سرمربی تیم ملی تفنگ: اردو در امارات با یک‌سوم اعتبار تمرین در هانوفر قابل اجرا است

سرمربی تیم ملی تفنگ ایران گفت: من دلیل لغو اردوی برون‌مرزی هانوفر را نمی‌دانم، اما به عنوان مربی تیراندازان معتقدم با توجه به مهیا بودن شرایط برای اعزام تیم به کشور امارات، خوب است به منظور ارتقا آمادگی ملی‌پوشان برای مسابقات مصر که مهرماه برگزار می‌شود، تیم با یک سوم هزینه هانوفر به امارات اعزام شود.

وی با بیان اینکه به طور قطع کیفیت اردوی هانوفر با اردوی امارات، قابل مقایسه نیست، گفت: وقتی امیر محمد نکونام یکی از تیراندازان جوان ایران با اردوهای داخلی می‌تواند ضمن ارتقا ۲/۴ رکورد داخلی، رکورد خارجی را ۹دهم ارتقا بخشد، پس می‌توانیم امیدوار باشیم با حمایت مدیران ورزش کشور از فدراسیون تیراندازی، تیراندازان در فاصله باقی مانده تا اعزام به مصر، به اردوی امارات اعزام شوند.

 • مدیر تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی: به دلیل بی‌پولی تیراندازان به هانوفر اعزام نشدند

  مدیر تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی: به دلیل بی‌پولی تیراندازان به هانوفر اعزام نشدند

  تهران_ایرنا_ مدیر تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی گفت:‌ در گرفتن روادید مشکلی نداشتیم، اما بی…

 • اعلام ترکیب استقلال در دیدار با نفت مسجدسلیمان؛ ساپینتو ۲ تغییر ایجاد کرد

  اعلام ترکیب استقلال در دیدار با نفت مسجدسلیمان؛ ساپینتو ۲ تغییر ایجاد کرد

  تهران- ایرنا- ترکیب تیم فوتبال استقلال تهران برای رویارویی با میزبان…

 • عزیزی: با انتخاب خسروی وفا، ‌شاهد افزایش اعتبارات کمیته المپیک خواهیم بود

  عزیزی: با انتخاب خسروی وفا، ‌شاهد افزایش اعتبارات کمیته المپیک خواهیم بود

  تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون تنیس گفت: باتوجه به اینکه نرخ ارز رابطه…

 • سرمربی صنعت نفت: نظر خاصی در مورد پرسپولیس نداریم/ «بیت‌سعید» قطعا به بازی نمی‌رسد

  سرمربی صنعت نفت: نظر خاصی در مورد پرسپولیس نداریم/ «بیت‌سعید» قطعا به بازی نمی‌رسد

  تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: ما نظر خاصی در…

 • جریمه ۱۰هزار دلاری انصراف تیم امید از بازی‌های کشورهای اسلامی عودت داده شد

  جریمه ۱۰هزار دلاری انصراف تیم امید از بازی‌های کشورهای اسلامی عودت داده شد

  تهران- ایرنا- جریمه نقدی ۱۰هزار دلاری عدم حضور تیم فوتبال امید کشورمان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.