دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی در زنجان

سرهنگ سید احمد موسوی روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در بررسی‌های فنی معلوم شد برداشت در قالب خرید اینترنتی است، لذا با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس فتا انتقال داده شد.
رییس پلیس فتای استان زنجان ادامه داد: در تحقیقات اولیه متهم منکر بزه ارتکابی می‌شد، ولی با حضور شاکی و ادله‌های موجود متهم به بزه ارتکابی اعتراف و بیان کرد، متهم از دوستان نزدیک شاکی بوده و با سوء‌ استفاده از اعتماد وی و با دستیابی به رمز گوشی هوشمند از اطلاعات کارت‌های بانکی ذخیره شده اقدام به خرید اینترنتی کرده است.
سرهنگ موسوی با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضایی و سیر مراحل قانونی، به شهروندان توصیه کرد، از ذخیره رمز و اطلاعات حساب بانکی در گوشی همراه هوشمند خودداری و به صورت دوره‌ای نسبت به تغییر رمز گوشی همراه و فعال سازی سرویس پیامک حساب بانکی‌شان اقدام کنند.
رییس پلیس فتا استان زنجان تاکید کرد: کاربران در حفظ و نگه‌داری اطلاعات کارت بانکی خود کوشا بوده و از قرار دادن کارت بانکی و اطلاعات آن در اختیار دیگران خودداری و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس: www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

دستگیری سارقان پوششی و خانوادگی مساجد در خرمدره
فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره از دستگیری سارقان حرفه ای و پوششی در قالب خانوادگی خبر داد.
سرهنگ هادی نوروزی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت از مساجد بررسی موضوع و دستگیری سارق یا سارقین در دستور کار واحدهای گشتی قرار گرفت و یک نفر سارق به همراه خانواده وی در این راستا دستگیر و وسایل سرقتی کشف و پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

توقیف ۲۷ تن گندم قاچاق در زنجان
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۲۷ تن گندم قاچاق توسط ماموران انتظامی شهرستان خرمدره خبر داد.
سرهنگ ایرج خانی پور اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان خرمدره، حین کنترل خودروهای عبوردی در اتوبان زنجان – قزوین به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.
وی افزود: پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن بیش از ۲۷ تن گندم قاچاق فاقد هرگونه مجوز حمل، کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزش تقریبی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه، سه میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ خانی پور خاطرنشان کرد: پلیس با اشرافیت اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی اجازه نخواهد داد عده ای سودجو و قانون شکن به فعالیت های مجرمانه و مخل امنیت اقتصادی بپردازند و با اینگونه افراد قاطعانه برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.