حاشیه‌نشینی در قصرشیرین با استفاده از ظرفیت‌ها باید ساماندهی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمد حیدری» روز سه‌شنبه در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار قصرشیرین، افزود: جمهوری اسلامی برای حل مشکلات همواره راه‌حل قانونی دارد از این رو سامان دهی این معضل در دستور کار قرار گرفته و اجازه نمی دهیم شرایط حاشیه نشینی در قصرشیرین ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر نقش اساسی در مدیریت شهری دارند و باید دلسوز مردم باشند و به سمت حل مشکلات شهر حرکت کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین در ادامه گفت: برای سامان دهی مشکلات شهر و حاشیه نشینی نباید اسیر کاغذ بازی شویم بلکه باید از هر ظرفیتی برای تغییر وضع موجود استفاده کنیم.

حیدری ادامه داد: شهرداری در حوزه اربعین و تردد زائران باید فعالیت بیشتری داشته باشد و با نصب تابلوهای راهنمای زائر در مسیر به صورت تمام قد پای کار باشند و نیازمندهای شهرداری را برای اربعین و ملزومات آن در خصوص زیباسازی شهر، جمع آوری پسماندهای مسیر و ماشین آلات و نیروی انسانی انجام دهند.

در این جلسه اعضای شورا در خصوص پیگیری موضوع حاشیه نشین ها به ارائه راهکارهایی پرداختند.

به گزارش ایرنا؛ در شهرستان قصرشیرین حاشیه‌نشینی در محله بلوکی‌های قصرجدید، پالی‌آباد و محله پشت امیدوار خلاصه می‌شود.

ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان قصرشیرین و وجود مرزهای خسروی و پرویزخان با کارکرد اقتصادی بالا باعث شد که در سال‌های گذشته افرادی به این منطقه مهاجرت کرده و اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز در محله‌های حاشیه قصرشیرین کردند که عموما از قشر کم درآمد هستند.

در محله بلوکی های قصر جدید در حاشیه شهر قصرشیرین برای احداث هر منزل مسکونی ۱۱۳ متر زمین تعلق می گیرد که به مالکان این واحدها تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲۰ ساله برای درجاسازی واحدها اعطا می شود.

برای محلات حاشیه نشین پالی آباد و امیدوار هم مسکن و شهرسازی طرحی تصویب کرده که اگر این طرح اجرا نشود مثل قصرجدید درجا سازی می شوند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.