توجه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی کلید حل بسیاری از مشکلات معلولان است

به گزارش خبرنگار ایرنا سید محمد شروین اسبقیان روز سه شنبه در مجمع عمومی انتخاب رییس هیات جانبازان و معلولین زنجان افزود: استان ها نیز با تشکیل شورا موظفند به موضوع ورزش جانبازان و معلولان توجه ویژه داشته باشند و موانع احتمالی را برطرف کنند.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری رایگان امکانات ورزشی، تخصیص اعتبارات ویژه به هیات جانبازان و معلولان، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، توجه شهرداری‌ها به این ورزشکاران از جمله بندهای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است اضافه کرد:باید در این خصوص ستادی در استان با حضور دستگاه‌های متولی تشکیل شود تا این مصوبه به خوبی اجرایی شود.

این مسوول ادامه داد: واگذاری یکی از سالن های ورزشی به هیات استانی و یا شهرستانی با مزایده در شرایط مساوی لحاظ شده و در بند دیگری واگذاری یکی از مجموعه های ویژه جانبازان بصورت رایگان از مصوبات شورا ی عالی قانونی و لازم اجراست و دستگاههای نقش آفرین باید رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در صورت تشکیل ستاد شورای استانی فدراسیون نیز حمایت های لازم خود را انجام می دهد، گفت : صداو سیما مستند سازی قهرمانان این حوزه ورزشی و آگاه سازی جامعه نسبت به جانبازان و ایجاد انگیزه را بر عهده دارد.

این مسوول یادآوری کرد: ستاد ملی به ریاست وزیر ورزش وجوانان برای اجرای مصوبه یادشده تشکیل شده و رییس فدراسیون نیز به عنوان دبیر در این ستاد حضور دارد که باید هر سه ماه گزارش هیات‌های استانی را به شورای عالی فرهنگی ارائه دهد.

اسبقیان با اشاره به اینکه رهبری توجه ویژه و خاص به ورزش جانبازان و معلولان دارند، افزود: شناسایی استعدادهای ورزشی و توجه ویژه به ورزش زنان مورد تاکید وزارت ورزش و جوانان است و باید برابری جنسیتی داشته باشم چرا که این قشر در حوزه ورزش پارالمپیک افتخار آفرین بوده و این مهم در زنجان نیز نمود داشته است.

وی با اشاره به اینکه به موضوع آموزش و ارتقای داوری درجات مربیگری کمک های لازم انجام خواهد گرفت، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بسیار بالایی که این استان دارد اعضا در جلسات حضور یافته و در صورت بروز مسائلی آن را مطرح تا موارد و ابهامات برطرف شود.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان دارد و این موضوع باید با قوت و قدرت ادامه داشته باشد و در این میان تعامل و همکاری هرچه بیشتر هیات جانبازان و معلولان با ادارات استان به خصوص با اداره کل امور شهید و ایثارگران و بهزیستی استان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گفته اسبقیان ظرفیت و امکانات لازم در استان‌ها برای میزبانی مسابقات مختلف وجود دارد و در این میان هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان جزو هیات های نمونه بوده و عملکرد خوبی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.