بهره‎‌برداری از بیش از ۸ کیلومتر سیستم روشنایی در نقاط مه‌گیر استان اردبیل

اردبیل – ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از بهره برداری ۸/۵ کیلومتر سیستم روشنایی در مقاطع مه‌گیر استان در ایام هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل، آیدین هاشمی در مراسم بهره‌برداری از این طرح ها در محور اردبیل- سرچم افزود: با تلاش راهداران این میزان روشنایی در تقاطع فرودگاه اردبیل و محور اردبیل سرچم محدوده گردنه کجل ایجاد و با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان افتتاح و تقدیم مردم شریف شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان اردبیل مجهز به سیستم روشنایی است، تصریح کرد: با در نظر گرفتن طول راه‌های دارای سیستم روشنایی نسبت به طول راه‌های تحت نظارت بدون محاسبه راه های روستایی، استان اردبیل به لحاظ مجهز بودن راهها به سیستم روشنایی رتبه نهم را در بین استان های کشور دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل همچنین از ایجاد سیستم روشنایی بصورت نقطه ای در ۲۸ نقطه از محورهای پرحادثه و مه گیر استان خبر داد و گفت: برای ارتقای ایمنی راه های ارتباطی ایجاد روشنایی به صورت نقطه‌ای در نقاط حساس و پرحادثه در اولویت ‌برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

وی با اشاره به نصب بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ عدد چراغ روشنایی در جاده ها و ۱۴ دستگاه تونل استان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۰ عدد چراغ چشمک زن خورشیدی، برقی و پلیسی در تقاطع ها و نقاط پرحادثه استان تعویض یا نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل یادآور شد: ۳هزار و ۷۵۰ مورد خاموشی هوایی با تلاش شبانه روزی اکیپ نگهداری سیستم روشنایی رفع ، هزارو۲۰۰ متر کابل کشی بین پایه های روشنایی انجام و ۸۰۰ عدد فیوز، ترانس، استاتر و لامپ سدیمی تعمیر و تعویض شده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: اکیپ های راهداری استان اردبیل شبانه روز در راستای ارتقای ایمنی ۶ هزارو ۳۷۲ کیلومتر حوزه استحفاظی تلاش می کنند و با همه توان در میدان عمل مشغول انجام وظایف مربوط به نگهداری راه‌ها هستند.

 • مبادلات تجاری از مرزهای قصرشیرین طبق روال گذشته در حال انجام است

  مبادلات تجاری از مرزهای قصرشیرین طبق روال گذشته در حال انجام است

  قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: مبادلات تجاری و صادرات…

 • پایان ۱۲ سال انتظار مردم روستای بوانات برای زمین چمن در هفته دولت

  پایان ۱۲ سال انتظار مردم روستای بوانات برای زمین چمن در هفته دولت

  شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان بوانات گفت: ۱۰ طرح با اعتبارات دولتی…

 • ۱۱ طرح اقتصادی در کشت و صنعت مغان به بهره‌برداری رسید

  ۱۱ طرح اقتصادی در کشت و صنعت مغان به بهره‌برداری رسید

  اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: ۱۱ طرح…

 • مرز تمرچین برای فعالیت‌های تجاری با اقلیم کردستان باز است

  مرز تمرچین برای فعالیت‌های تجاری با اقلیم کردستان باز است

  ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انجام مبادلات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.