اردوگاه راهیان نور شهید سلیمانی کرمان برای اسکان هزار دانش‌آموز طراحی می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رضایی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: اردوگاه راهیان نور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان ۱۰۰ سوئیت، مسجد و زمین های متعدد ورزشی دارد.

وی تاکید کرد: اردوگاه راهیان نور سپهبد شهید سلیمانی ۱۰۰ میلیارد اعتبار اولیه ساخت دارد که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان از این مقدار توسط اداره کل نوسازی مدارس واریز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: با توجه به نزدیک بودن گلزار شهدا با مکان احداث اردوگاه راهیان نور در کرمان، دانش آموزان مستقر در این اردوگاه می توانند در مدت زمان کوتاهی به صورت پیاده به زیارت تربت مطهر شهید سلیمانی بروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره و تصریح کرد: ۳۲ هزار و ۵۰۸ نفر از فرهنگیان این استان شامل طرح رتبه بندی می شوند.

رضایی به اجرای طرح "پنجشنبه های شهدایی" در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح پنجشنبه هر هفته با خانواده شهدای دانش آموز و معلم دیدار می کنیم.

"نذر خدمت"، طرحی که معلمان معتقد کرمانی بنا نهادند

وی با اشاره به اجرای طرح "نذر خدمت" توسط معلمان با سابقه کار بالای ۲۰ سال در کرمان افزود: این معلمان که در هر هفته چهار ساعت از ساعت موظفیشان کم شده اقدام به تدریس اضافه می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲ هزار و ۵۶۰ معلم کرمانی با وجود امکان استفاده از کاهش زمان تدریس، بدون دریافت حق التدریس به تدریس پرداخته اند که این موضوع مورد استقبال وزیر آموزش و پرورش نیز قرار گرفت و این افراد با امضای وزیر لوح تقدیر دریافت کردند.

فعالیت حضوری مدارس از مهرماه

وی با بیان اینکه تمام مدارس استان کرمان در سال تحصیلی جدید به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد اظهار داشت: پنج هزار و ۴۰۰ بازدید از روند آموزش حضوری در مدارس استان کرمان طی ۱۴ فروردین تا خرداد سال جاری در استان کرمان ثبت شده است.

وی از کسب رتبه نخست بیست و سومین جشنواره جوان خوارزمی توسط دانش آموزان کرمانی با ارائه ۹ طرح، تامین تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان طی ماه های اخیر و جذب مشارکت بنگاه های اقتصادی و معادن در راستای ارتقا عملکرد کیفی آنها به عنوان نمونه اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته در آموزش و پرورش استان کرمان نام برد.

آموزش و پرورش کرمان نیازمند حمایت بنگاه های اقتصادی

رضایی گفت: بیش از ۶۵۰ هزار دانش آموز و افزون بر۴۲ هزار معلم در کرمان مشغول به فعالیت هستند و خانواده پرجمعیت آموزش و پرورش این استان نیازمند حمایت های مالی بنگاه های اقتصادی و معان است.

اختصاص ۱۷۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کرمان در سفر هیات دولت

وی گفت: هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان به آموزش و پرورش اختصاص یافت که ۶۰۰ میلیارد تومان آن برای حذف مدارس کانکسی و اتمام طرح های نیمه تمام آموزشی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان، سرانه فضای آموزشی این شهر را پائین تر از میانگین کشور عنوان کرد و گفت: اداره کل نوسازی مدارس در سفر وزیر آموزش و پرورش به کرمان موظف شد طی سه سال آینده این مقدار را به متوسط کشوری ارتقا دهد.

وی به تخصیص یک میلیارد ریال برای هر کدام از هفت شهرستان جنوب استان کرمان در سفر هیات دولت به استان کرمان اشاره و تصریح کرد: همچنین در این سفر مقرر شد ۱۱ مجتمع حیات طیبه و مدرسه شبانه روزی در چهار شهرستان شرقی و هفت شهرستان جنوبی استان کرمان احداث شود.

بخاری های نفتی مدارس کرمان جای خود را به سیستم گرمایشی خورشیدی می دهند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین از طرح حذف بخاری های نفتی در مدارس محروم این استان سخن به میان آورد و گفت: بعد از حذف مدارس کپری در کرمان بخاری های نفتی نیز حذف شدند و اکنون سیستم گرمایشی خورشیدی جای این بخاری ها را می گیرد.

وی تاکید کرد: روسای آموزش و پرورش در صورت وجود بخاری نفتی در مدارس به اداره کل اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.