۴۵ فرصت سرمایه گذاری در استان همدان شناسایی شده است

به گزارش ایرنا، «حسن پیمانی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح های اولویت دار استان همدان مربوط به حوزه های صنعت، معدن، بازرگانی، کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه ۶.۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تا پایان مردادماه در استان همدان انجام شده است، افزود: سه مجوز سرمایه گذاری خارجی جدید و ۲ مجوز افزایش سرمایه گذاری با مبلغ ۶.۸ میلیون دلار در حوزه های صنعت قطعه سازی و صنایع تبدیلی کشاورزی در شهرستان های رزن و تویسرکان مصوب شده که از این مبلغ مصوب حدود ۱.۲ میلیون دلار جذب شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان خاطرنشان کرد: یک شرکت اماراتی در شرکت قطعه سازان واقع در شهرک صنعتی شهرستان رزن ۶ دهم میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است که اجرای این طرح منجر به ایجاد 173 فرصت شغلی جدید شده است.

به گفته پیمانی، همچنین این شرکت اماراتی در یک شرکت تولیدی دیگر هم سرمایه گذاری کرده که در نتیجه آن ۱۹۵ فرصت شغلی تثبت و ایجاد شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در خصوص موضوع املاک مازاد نیز گفت: ۱۶۷ ملک مازاد در این استان شناسایی شده که محوز فروش ۱۳۸ واحد آن اخذ شده است و ۴۵ مورد نیز به مبلغ ۹۷ میلیارد تومان به فروش رسیده است.

وی گفت: در راستای بهبود فضای کسب و کار نیز با توجه به راه اندازی درگاه ملی مجوزها، همه دستگاه اجرایی تکلیف دارند از این طریق مجوزهای لازم را صادر کنند و هیچ دستگاه حق ندارد به جز فرایند تعریف شده در این سامانه، مجوز کسب و کار صادر کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در خصوص سهم استان از تبصره ماده ۱۸ نیز گفت: با توجه با شاخص های نظیر جمعیت، وسعت و نرخ بیکاری سهمی برای استان ها از این محل پیش بینی شده که برای استان همدان هزار میلیارد تومان در ظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.