۳۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در یزد جذب شد

به گزارش ایرنا محمد دهقان منشادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت و با بیان اینکه این مبلغ توسط هفت سرمایه گذار جذب شده است افزود: این سرمایه‌گذاران از کشورهای افغانستان، پارکستان، هندوستان و اتریش می باشند.

وی با اشاره به گشایش‌های اقتصادی آینده کشور در قالب مذاکرات احیای برجام اظهار کرد: در همین راستا علاوه بر تهیه و تدوین فرصت‌ها و اطلس سرمایه‌گذاری استان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام آماده واگذاری به سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است.

وی درامدهای عمومی سال گذشته استان را هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز چهار هزار و ۳۰۰ میلیون تومان درآمدهای عمومی در استان محقق شده است.

وی به وظیفه نظارت مالی اداره کل اقتصاد و دارایی استان بر تمام فعالیتهای مالی دستگاههای اجرایی نیز اشاره و اضافه کرد: طی یک سال گذشته از مجموع هفت هزار ملک دولتی در استان، تعداد ۷۰۰ فقره از آنها ساماندهی شده است.

وی گفت: این اداره کل بر فعالیت اقتصادی ۲۶ نهاد غیردولتی نیز نظارت مالی دارد و بدهی و مطالبات دستگاههای دولتی که هم اکنون حدود ۲۳ هزار میلیارد ریال است را مورد نظارت و ارزیابی قرارداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.