۲ مرکز خدمات جامع سلامت و یک خانه بهداشت در شهرستان قشم افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در آیین افتتاح رسمی از این ۲ مرکز خدمات جامع سلامت و یک خانه بهداشت دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر ابراهیم حسن نژاد مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی و رییس اداره امور خیرین و سازمان‌های مردم نهاد و محمد محمد حسینی فرماندار شهرستان قشم حضور داشتند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت، شیخ محمدعلی امینی عضو هیات فتوای اهل‌سنت جنوب کشور، دکتر یاسر مرادی مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم، جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان و مردم محلی جزیره هنگام و روستاهای کاروان و دوستکو از دیگر میهمانان این مراسم افتتاح و بهره برداری از این ۲ مرکز خدمات جامع سلامت و یک خانه بهداشت بودند.

۲ مرکز خدمات جامع سلامت و یک خانه بهداشت در شهرستان قشم افتتاح شد

مرکز خدمات جامع سلامت جزیره هنگام دارای ۲ واحد محل اسکان تیم سلامت و یک واحد سرایداری است.

همچنین مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کاروان با ۴۱۰ متر مربع زیر بنا و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی خیرین و ۱۰ میلیارد ریال تجهیزات توسط دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به همراه سه واحد محل زیست تیم سلامت و یک واحد سرایداری افتتاح و به بهره برداری رسید.

خانه بهداشت روستای دوستکو نیز با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان افتتاح شد که در این خانه بهداشت به جمعیت یک هزار و بیست نفری دوستکوه خدمات سلامت ارایه خواهد شد.

دوم تا هشتم شهریور ماه مصادف با شهادت مظلومانه ۲ شخصیت فداکار انقلاب، محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

جزیره هنگام در ۵۳ کیلومتری شهرستان قشم قرار دارد و یکی از بخش‌های این جزیره محسوب می‌شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.