۲۰ هزار ظرفیت جدید برای نگهداری معتادین متجاهر ایجاد شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن منصوری روز دوشنبه در جلسه قرارگاه اجتماعی استان تهران با اشاره به برگزاری مستمر این جلسات با حضور روسای دستگاه ها اظهار داشت: بخشی از جلسه به پیگیری مسائل استانی به ویژه در مورد جمع آوری معتادین متجاهر اختصاص داشت که این اقدام به خوبی پیش می رود و توسعه ظرفیت های جمع آوری معتادین نیز هم مطرح شد تا بتوانیم به ظرفیت ۲۵ هزار نفر برسیم.

وی ادامه داد: گزارش اولیه حاکی از این است که حدود ۲۵ هزار معتاد متجاهر داریم البته آمار نسبی و حدودی است که از این تعداد بیش از ۱۷ هزار نفر جمع آوری شده و ۲۵۰۰ نفر ظرفیت خالی ظرف ۱۰ روز آینده تکمیل می شود.

بررسی آسیب های اجتماعی شهرستان بهارستان
منصوری در ادامه با اشاره به محوریت جلسه امروز به بررسی آسیب های اجتماعی شهرستان بهارستان گفت: شهرستان بهارستان متراکم ترین شهرستان استان است، چرا که در ۶۴ کیلومترمربع بیش از ۷۰۰ هزار نفر متمرکز هستند؛ به لحاظ اجتماعی این شهرستان مردم شریف و زحمت کش دارد و معروف به شهرستان شور عاشوراییان است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۶۰۰ هیئت، ۱۴۰ حسینیه و ۱۰۰ مسجد در این شهرستان فعالیت دارند که حاکی از ظرفیت فوق العاده این شهرستان است؛ البته تراکم و تمرکز جمعیت، مشکلات اجتماعی هم برای شهرستان ایجاد کرده است.

استاندار تهران با اشاره به حضور همه دستگاه های مرتبط و همچنین معاون آقای مخبر و رئیس سازمان برنامه در جلسه برای بررسی جزییات مسائل شهرستان بهارستان افزود: مقرر شد ظرف ۱۵ روز جدول نیازها و ضروریات شهرستان با تعیین محل منابع احصا شود و با تقسیم کار میان دستگاه ها، رفع نیازهای اجتماعی شهرستان در اولویت مجموعه استان قرار گیرد تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

منصوری تصریح کرد: در مورد مراکز فرهنگی؛ کتابخانه ها، فرهنگسراها، مدارس، شیوه رسیدگی به مباحث امنیتی، معتادین متجاهر، بهداشت و سلامت و غیره موضوعات مختلف مطرح شد تا مردم به زودی ثمرات این تصمیمات را احساس کنند.

توزیع ۷۰ هزار وعده غذایی توسط ستاد اربعین استان تهران
استاندار تهران از توزیع ۷۰ هزار وعده غذایی توسط ستاد اربعین استان تهران به زائرین در صحن حضرت زهرا(س) خبر داد و در مورد آخرین اقدامات ستاد اربعین استان، اظهار داشت: بیشترین تمرکز تهران در شهر نجف و صحن حضرت زهرا(س) است که روزانه بیش از ۷۰ هزار وعده غذایی بین زائرین امام حسین(ع) توزیع می شود.

منصوری با اشاره به استقرار چندین موکب و محل در اطراف مجموعه صحن حضرت زهرا(س) افزود: پشتیبانی از مواکب استان هم در دستورکار قرار گرفته و هر موکبی که مراجعه کرده برنج، روغن و اقلام دولتی در اختیارشان قرار دادیم.

استاندار تهران بیان کرد: مجموعه های مختلف صنعتی و خصوصی استان هم برای برگزاری باشکوه این مراسم کمک می کنند، ضمن اینکه شهرستان های استان نیز با موکب های مختلف در مسیرها پیاده روی اربعین مسئولیت پر افتخار پذیرایی از زوار سید الشهدا(ع) را بر عهده دارند.

منصوری با اشاره به حضور استان تهران در کربلا جهت خدمت رسانی گفت: دستگاه های مختلف از جمله سپاه و دیگر دستگاه ها نیز برای برگزاری مطلوب این مراسم کمک می کنند، شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران هم فعالیت های گسترده ای را شروع کرده اند و در مجموع استان تهران سهم قابل توجهی در پذیرایی از زائرین دارد.

وی با اشاره به اقدامات استان تهران در مرز مهران خاطرنشان کرد: تهران معین مهران در زمینه ارسال اقلام، کمک نقدی و ارسال ادوات و تجهیزات است.

استاندار تهران عنوان کرد: مراسم جاماندگان اربعین هم مثل چند ساله گذشته در سطح شهر تهران و شهرستان ها انجام می شود که متولی برگزاری این مراسم سپاه محمد رسول الله(ص)، شهرداری تهران و سایر اعضای شورای فرهنگ عمومی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.