۱۱ طرح در شهرستان بن چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا علی‌بیگی روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های شهرستان بن با حضور وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۵۱۲ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال هزینه شده است.
وی افزود: با بهره‌برداری از طرح‌های شهرستان بن در هفته دولت سال‌جاری زمینه اشتغال مستقیم برای ۵۸ نفر فراهم شد.
علی‌بیگی تصریح کرد: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شهرستان بن در سال‌جاری ۳۸۰ میلیارد ریال بود که ۱۳۲ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد پیدا کرد.
وی یادآور شد: در سفر رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شهرستان بن مصوب شد.
فرماندار بن اظهار داشت: شهرک تخصصی البته یان‌چشمه، صنایع سلولزی بن و خانم شیخ‌شبان با هدف افزایش سرمایه‌گذاری، رشد اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری در دستور کار قرار دارد.
علی‌بیگی با اشاره به سیل اخیر در روستای بازده شهرستان بن گفت: با مدیریت جهادی و تلاش‌های شبانه‌روزی توانستند این بحران را مدیریت و از بروز خسارت‌های بیشتر جلوگیری کنند.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت سال‌جاری بهره‌برداری از ۳۱۴ طرح با ۱۳ هزار و ۸۳۳ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال اعتبار و ۶۷۶ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در حوزه‌های آموزشی، بهداشت و درمان، خدماتی، دامپروری، زیرساخت، صنعتی، فرهنگی، فضای اداری، کشاورزی، گردشگری، مسکونی و ورزشی چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود.
در این هفته عملیات اجرایی ۹۱ طرح جدید در چهارمحال و بختیاری با سه هزار و ۳۱۹ میلیارد و هفت میلیون ریال اعتبار و ۷۶۸ نفر استغال‌زایی مستقیم در حوزه‌های آموزشی، دامپروری، زیرساخت، کشاورزی، گردشگری، مسکونی و ورزشی آغاز خواهد شد.
از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون زمینه افتتاح و بهره‌برداری از ۶۱۸ طرح با ۲۶ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال هزینه و همچنین کلنگ‌زنی ۱۸۵ طرح با ۲۱ هزار و ۲۳ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریال اعتبار در چهارمحال و بختیاری فراهم شده است.
بن در ۱۸ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.