۱۰ کشته حاصل خشونت‌های مسلحانه‌ آمریکا در شبانه‌روز گذشته

تهران-ایرنا- به گزارش رسانه‌های خبری، سه تیراندازی جداگانه روز گذشته در آمریکا دستکم ۱۰ کشته و چندین زخمی به دنبال داشته‌ است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از تارنمای نشریه هیل، در نخستین سانحه فردی پس از آتش زدن خانه‌ای در شهر هوستون ایالت تگزاس به ساکنین خانه تیراندازی کرد که سه نفر از آن را به قتل رساند و ۲ تن را نیز راهی بیمارستان کرد.

در این حادثه که بامداد یکشنبه به وقت محلی رخ داد، عامل تیراندازی براثر شلیک نیروهای پلیس جان باخت.

براساس این گزارش، فرد تیرانداز پس از مشاهده نیروی آتش نشانی به سمت آن‌ها نیز شلیک کرده‌ اما تلفات جانی در پی نداشته است.

به گزارش دیلی میلی تیراندازی دیگری صبح یکشنبه به وقت محلی در دیترویت بزرگترین شهر ایالت میشیگان رخ داد. در جریان این سانحه فرد تیرانداز به صورت تصادفی در خیابان به ۴ نفر شلیک کرده‌ که ۳ نفر آنان بر اثر شلیک‌های متعدد وی جان خود را از دست داده‌اند و یک نفر نیز نجات یافته‌است.

به گزارش پلیس محلی، عامل احتمالی این حادثه پس از شناسایی تصویر وی از دوربین‌های مستقر در اطراف محل تیراندازی توسط مامورین پلیس دستگیر شده ‌است.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز نیز یک‌شنبه شب به وقت محلی از تیراندازی در فروشگاهی در شهر «بند» (Bend) ایالت اورگان آمریکا خبر داد که سه کشته به دنبال داشته است.

بنابر این گزارش، دستکم یک نفر پس از حضور در محوطه پارکینگ فروشگاه شروع به تیراندازی کرده که تاکنون تلفاتی در این رابطه گزارش نشده است. سپس عامل تیراندازی وارد فروشگاه شده و نخستین فرد را به قتل رسانده است. سپس با تیراندازی در داخل فروشگاه فرد دوم را نیز کشته‌ است.

بنابر گزارش اولیه پلیس، نیروهای محلی از اسلحه خود استفاده نکرده‌اند و پس از حضور در محل حادثه جسد عامل تیر اندازی را آن‌جا یافتند. تحقیقات پلیس در رابطه با این تیراندازی همچنان ادامه دارد.

همچنین به گزارش روز دوشنبه رویترز، یکی از سه نظامی هلندی که روز شنبه به وقت محلی بر اثر تیراندازی در ایندیاناپلیس مرکز ایالت ایندیانا زخمی شده بودند، در بیمارستان جان باخت. این سه کماندوی هلندی در حال گذراندن یک دوره آموزشی در آمریکا بودند.

طبق بررسی Small Arms Survey، شهروندان آمریکایی ۳۹۳ میلیون سلاح گرم دارند که این کشور را در بالاترین سرانه سلاح های مرگبار برای هر نفر در جهان قرار می‌دهد.

خشونت مسلحانه در سراسر آمریکا رخ می‌دهد، اگرچه شهرهایی مانند پورتلند (اورگان، غرب)، آلبوکرکی (نیومکزیکو، جنوب) و فرزنو (کالیفرنیا، غرب) در طول سال ۲۰۲۱، رکوردهای جدید قتل را به نام خود ثبت کردند.

بنابر اعلام مرکز اطلاعات «آرشیو خشونت با اسلحه» آمریکا (GVA)، آمده است: در سال جاری میلادی حداقل ۳۸۱ فقره «تیراندازی جمعی» بوده که این آمار یعنی وقوع بیش از ۱.۷ درصد تیراندازی جمعی در هر روز. براساس تعریف آرشیو خشونت با اسلحه ، تیراندازی دسته جمعی در آمریکا به آن دسته از تیراندازی هایی اطلاق می شوند که در آن فرد مهاجم اقدام به تیراندازی به حداقل چهارنفر کرده باشد.

بنابرگزارش ها، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد؛ آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا ۱۳ خرداد ماه گزارش داد که تا دوم ژوئن سال جاری (۱۲خرداد ۱۴۰۱) بیش از هشت هزار نفر بر اثر خشونت با سلاح گرم در آمریکا کشته و ۱۵ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 • آیا پای تروریست ها در سوریه به جنگ یمن باز می شود؟

  آیا پای تروریست ها در سوریه به جنگ یمن باز می شود؟

  تهران – ایرنا – اخبار منتشره در ارتباط با نزدیکی روابط بین آنکارا…

 • چین و کره‌جنوبی همکاری‌های اقتصادی را گسترش می‌دهند

  چین و کره‌جنوبی همکاری‌های اقتصادی را گسترش می‌دهند

  تهران- ایرنا – چین و کره جنوبی در جلسه وزیران اقتصاد دو کشور تفاهمنامه‌ای…

 • سناتور آمریکایی: اف بی ای رسوایی لپ تاپ پسر بایدن را سانسور کرد

  سناتور آمریکایی: اف بی ای رسوایی لپ تاپ پسر بایدن را سانسور کرد

  تهران-ایرنا- «ران جانسون» سناتور جمهوریخواه آمریکایی از عملکرد پلیس…

 • روند کاهش ارزش یورو ادامه می‌یابد

  روند کاهش ارزش یورو ادامه می‌یابد

  تهران- ایرنا- با تداوم تورم و افزایش شدید قیمت‌ها در اروپا و نزدیک‌شدن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.