پنجره چهارم جام‌جهانی بسکتبال؛ جوانی ایران حریف تجربه استرالیا نشد

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران بعد از برد روحیه بخش برابر ژاپن در پنجره چهارم جام‌جهانی راهی استرالیا شد تا در دیداری خارج از خانه در بندیگو به مصاف تیم قدرتمند آسیا برود. با توجه به قدرت و کلاس بسکتبال استرالیا احتمال برد ایران در این پنجره بسیار ضعیف بود و برای همین ارمغانی به برخی از ستاره‌های خود استراحت داد و از بازیکنان جوان خود بهره برد.

او در این بازی با ترکیب سجاد مشایخی،‌ محمد جمشیدی، سالار منجی، سجاد پذیرفته و نوید رضایی‌فر به مصاف استرالیا رفت. کواتر اول این دیدار با نتیجه ۲۷ بر ۱۵ به سود استرالیا به پایان رسید، در کواتر دوم شاگردان ارمغانی عملکرد بهتری داشتند و موفق شدند ۱۵ بر ۱۴ این زمان را به سود خود خاتمه دهند.

کوارتر سوم نیز ملی‌پوشان کشورمان تدابیر کادرفنی را به خوبی در زمین اجرا کردند و موفق شدند ۲۸ بر ۲۴ پیروز شوند اما در کواتر چهارم تجربه بیشتر میزبان و جوانی تیم ایران باعث شد تا استرالیا فاصله امتیازی را افزایش داده و قدرت خود را بر تیم ایران دیکته کنند و در نهایت با برتری ۹۵ بر ۶۶ به برتری دست یابد.ارمغانی در این دیدار چند مهره کلیدی خود را در اختیار نداشت. حامد حدادی، بهنام یخچالی و ارسلان کاظمی از غایبان بزرگ ایران در این دیدار بودند.

شاگردان سعید ارمغانی در این مرحله از پنجره جام‌جهانی با تیم‌های استرالیا، چین، ژاپن، قزاقستان و بحرین هم گروه هستند اما در مسیر خود در راه جام جهانی با چین، ژاپن و استرالیا بازی خواند داشت که دیدار برگشت با استرالیا در تهران و جدال با چین برای ما بسیار مهم است و باید در دیدارهای خانگی با برد زمین بازی را ترک کنیم. البته نتایج دیدارهای دیگر هم برای ما اهمیت خواهد داشت و باید امیدوار بود شرایط به گونه ای رقم بخورد که تیم ملی بسکتبال ایران جواز حضور در جام جهانی را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.