پایان تحلیل سینمای رسول ملاقلی‌پور با نمایش «قارچ سمی» در «سینما پرتره»

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، چهارمین جلسه از برنامه سینما پرتره به تحلیل سیر اندیشه سینمایی رسول ملاقلی‌پور توسط امیررضا نوری پرتو و جواد طوسی منتقد، سخنران و کارشناس و نمایش فیلم سینمایی قارچ سمی اختصاص خواهد داشت.

برنامه سینما پرتره روز سه‌شنبه (هشتم شهریور) از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در ساختمان شماره سه فارابی واقع در خیابان ولیعصر، توانیر، نبش کوچه لنکران (احتشام سابق) برگزار خواهد شد.شرکت در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان به سینما آزاد است.

قارچ سمی فیلمی در ژانر درام به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی رسول ملاقلی‌پور و محصول سال ۱۳۸۰ است. این فیلم برنده سه جایزه از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد. قارچ سمی بازگوکننده شرایط انسان‌هایی است که از دل سال های جنگ می‌آیند اما در فضای سال ۱۳۸۰ تنفس می‌کنند و عده‌ای می‌خواهند از مقام و منصبشان به نفع خود بهره برده و افراد با وجدان کمی می‌خواهند جلوی سوءاستفاده آنان را بگیرند.

جمشید هاشم‌پور، میترا حجار، فرهاد قائمیان، رویا تیموریان، انوشیروان ارجمند و تورج منصوری از بازیگران این فیلم هستند.

نشست‌های سینما پرتره از جمله برنامه‌های فرهنگی فارابی با تمرکز بر دانش‌افزایی سینماگران و علاقه‌مندان به سینما است که با همکاری دانشگاه سوره در قالب سلسله نشست‌های سینما پرتره به بررسی و تحلیل سیر اندیشه کارگردانان بزرگ سینمای ایران و جهان اختصاص خواهد داشت و سه‌شنبه‌ها در ساختمان شماره سه برگزار می‌شود.

تاکنون سه برنامه سینما پرتره با تحلیل سیر اندیشه سینمایی رسول ملاقلی‌پور و نمایش سه فیلم سینمایی پرواز در شب، سفر به چزابه و مزرعه پدری در ساختمان شماره سه بنیاد سینمایی فارابی برگزار شده است.

این جلسه آخرین جلسه از جلسات تحلیل سیر اندیشه سینمایی رسول ملاقلی‌پور در سلسله برنامه‌های سینما پرتره خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.