نشریه انگلیسی: لندن جنگنده‌های خود را در فرودگاه‌های غیرنظامی مستقر می‌کند

به گزارش دوشنبه ایرنا، روزنامه دیلی اکسپرس گزارش داد که هدف این کار در امان ماندن عناصر نیروی واکنش سریع نیروی هوایی انگلیس در مقابل حملات مستقیم به پایگاه‌هایشان است.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های یوروفایتر تایفون در فرودگاه نظامی لاسیماوث در «مورای» از بخش شمالی انگلیس محافظت می‌کنند درحالیکه جنگنده‌های واقع در فرودگاه نیروی هوایی کانینگسبی در لینکلن‌شایر مراقب بخش جنوبی کشور هستند. هرچند دیگر جنگنده‌ها و هواپیماهای بزرگتر در مواقع "بحران قریب الوقوع" جابجایی خواهند داشت.

دیلی اکسپرس به یک تصمیم گیری حاکمیتی در ماه سپتامبر در مورد استقرار برخی از جنگنده‌های اشاره کرد و نوشت که جنگنده‌های تایفون و اف-۳۵ در نورفولک، لینکلن‌شایر و اسکاتلند به گروه‌های کوچکتر تقسیم شده و برای احتیاط در حواشی چند فرودگاه غیرنظامی که باندهای آنها قابلیت گنجایش جنگنده‌ها را داشته باشند، مستقر می‌شوند.

این اولین بار است که انگلیس از زمان اعلان جنگ به آلمان در سال ۱۹۳۹ قوای نیروی هوایی خود را در مناطق مختلف کشور پخش خواهد کرد.

در طرح نیروی هوایی انگلیس فرودگاه‌های منطقه‌ای با سوخت و تدارکات کافی تجهیز می‌شوند تا هواپیماهای نظامی قادر به سوختگیری بوده و بتوانند سریع به عملیات خود بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.