مدیرکل هنرهای نمایشی: تئاتر مقاومت جایی برای بروز استعدادهاست

به گزارش ایرنا از هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت، کاظم‌نظری صبح امروز دوشنبه (۷ شهریور ۱۴۰۱) با حضور در دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت، با مسئولان جشنواره دیدار و از نزدیک در جریان پیشرفتِ فعالیت‌های جشنواره قرار گرفت.

نظری جشنواره تئاتر مقاومت را با پشتوانه‌ای بی‌سابقه و محلی برای بروز استعدادها و کشف چهره‌های جدید برشمرد و گفت: بسیار جای مسرت و خوشحالی است که این جشنواره با سابقه طولانی و محلی برای ظهور و کشف استعدادهایی بود که در ادوار قبلی در این جشنواره رشد پیدا کردند و اینک جزو چهره‌های مطرح و شناخته شده تئاتر کشور در عرصه‌های هنرهای نمایشی هستند.

حقیقتاً این جشنواره برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما با همه امکانات خود پای کار این رویداد مهم فرهنگی هنری هستیم

تاکید مقام معظم رهبری بر مقاومت؛ اهمیت این رویداد را نشان می‌دهد

در واقع مسئله مقاومت نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه مسئله‌ای مهم و حیاتی است که مقام معظم رهبری بارها و بارها در بیانات خود به آن اشاره فرموده‌اندمدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در واقع مسئله مقاومت نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه مسئله‌ای مهم و حیاتی است که مقام معظم رهبری بارها و بارها در بیانات خود به آن اشاره فرموده‌اند. کشورهای همسایه برای تولید آثار هنری-نمایش از کشور ایران انتظار دارند و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

این مدرس تئاتر خاطرنشان کرد: همه ما باید بر اساس یک تفکر و خرد جمعی به سمتی برویم که یک جریان عظیم را هدایت و رهبری کنیم تا در نهایت شاهد رضایت مقام عظمای ولایت باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی: تئاتر مقاومت جایی برای بروز استعدادهاست

برنامه‌های بخش بین‌المللی تئاتر مقاومت در حال انجام است

در ابتدای این جلسه سیدوحید فخرموسوی دبیر جشنواره نیز گزارشی از روند برگزاری و بخش بین‌الملل ارائه کرد و گفت: خدا را شاکریم برنامه‌های جشنواره چه در بخش بین‌الملل و چه در بخش داخل کشور، طبق پیش‌بینی و زمان‌بندی صورت گرفته در حال انجام است و جریان تازه‌ای در گروه‌های نمایشی ایرانی و کشورهای اطراف به واسطه جشنواره هجدهم ایجاد شده است که مایه امیدواری گردیده است.

در این جلسه کریم خوش‌مرام جانشین و معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح، علی ایزدی مدیر دفتر طرح و برنامه اداره کل هنرهای نمایشی، امین اشرفی مدیر بخش بین‌الملل، مهدی کیانی مدیر رابط‌عمومی جشنواره، محمد کاظم تبار مسئول انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و جواد تمدنی مدیر روابط‌عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.