فرماندار مریوان: مرز باشماق آماده پذیرش زائران اربعین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل احمدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرز باشماق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار مریوان میزبان زائران امام حسین(ع) است، اظهار داشت: در حرکت جهادی از طریق مجموعه شهرستان و با پشتیبانی مدیریت استان مرز باشماق برای پذیرش زائران اربعین مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه سالن مسافری باشماق مجهز به امکانات مناسب است، افزود: براساس برآورد انجام شده حدود ۲۰ هزار زائر از مرز باشماق مریوان راهی کربلا و نجف می شوند.

فرماندار شهرستان مریوان با بیان اینکه باشماق نزدیک ترین مرز شمال غرب کشور به کربلا و نجف است، اضافه کرد: ظرفیت پذیرش استان بیشتر از برآورد انجام شده است و آمادگی کامل هم برای میزبانی از این زائران را داریم.

احمدی یادآور شد: هم اکنون موکب ها در حال استقرار و برپا شدن هستند و خدمات لازم از طریق موکب ها و توسط هیات های مذهبی به زائران ارائه می شود.

وی اظهار داشت: بی شک یکی از مزایای مرز باشماق مریوان علاوه بر کوتاه بودن مسافت آن تا عراق داشتن آب و هوای خوش و طبیعت مناسب است که این مسیر را برای زائران جذاب و لذت بخش تر می کند.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید. شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.