فرماندار: ظرفیت تسهیلات اشتغال خانگی در مشهد هشت برابر شد

محسن داوری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعطای این تسهیلات به ویژه در حاشیه شهر و روستاهای مشهد موجب رونق اشتغال خانوارها شده و قدرت معیشت آنها را بالا می‌برد، این موضوع موجب می شود زندگی خانوارهای روستایی در روستاها به صرفه شود و از مهاجرت آنها به مشهد و حاشیه آن جلوگیری کند.

وی همچنین بهترین حوزه تامین معیشت در مشهد را مقوله زیارت دانست و گفت: در این راستا ماندگاری زائر و زیارت گروهی در دستور کار متولیان زیارت در مشهد قرار دارد.

فرماندار مشهد خاطر نشان کرد: همچنین در نظر داریم از ظرفیت تسهیلات و اشتغالهای خانگی و تولید سوغات برای زائران استفاده کنیم.

داوری گفت: بنا داریم شیوه شاگرد- استادی را با همکاری فنی و حرفه ای در شهرستان تقویت نموده تا افراد متقاضی شغل به صورت گسترده تر در جریان حرفه‌آموزی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: در حوزه صنعت بیش از شمار متقاضیان کار در شهرستان فرصت شغلی وجود دارد اما متقاضایان کار بیشتر شغلهای اداری و دفتری می خواهند و مایل به فعالیت در حوزه صنعت نیستند.

فرماندار مشهد پیش از این گفته بود: دستگاه های اجرایی برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار در این شهرستان در سال ۱۴۰۱ متعهد شده و در این خصوص باید برنامه ریزی کنند.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و مُلک آباد، ۴۰۰ روستا و آبادی و حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد. ۳.۵ میلیون نفر از این جمعیت در کلانشهر مشهد سکونت دارند.

در مجموع حدود ۱.۵ میلیون حاشیه نشین در ۱۲۸ روستای حریم مشهد و بافت های شهری نامتقارن و در هم تنیده عمدتا در بافت روستاهای بخش مرکزی مشهد زندگی می کنند. شمار روستاهای بخش مرکزی حدود ۳۰۰ آبادی با دستکم ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.