عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلوولت در نهبندان آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا همزمان با هفتم شهریور سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان در سال ۱۳۷۸، عملیات اجرایی احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولت با پیش‌بینی اعتبار ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

این پست برق که در زمینی به مساحت ۹ هزار متر مربع احداث می‌شود، شامل یک دستگاه ترانسفورماتور ۲۰۰ مگاولت‌آمپر و یک بی ترانس است.

پست ۴۰۰ کیلوولت در مجاورت روستای خونیک علیا و با هدف تامین برق و نیرو رسانی به معادن نهبندان، شاهکوه، قلعه‌زری و صنایع وابسته و جوار معدنی استان احداث می‌شود.

رفع افت ولتاژ پست‌های منطقه، تغذیه شبکه فوق توزیع و پست‌های محدوده شهرستان‌های مرزی سربیشه تا نهبندان، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و کاهش خطر بهره‌برداری از شبکه خراسان جنوبی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

مراسم کلنگ‌زنی این طرح با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران برگزار شد.

۲۵ مرداد امسال تفاهم‌نامه چهارجانبه احداث خط و پست ۴۰۰ کیلوولت به منظور تامین برق صنایع و معادن مستقر در شهرستان نهبندان بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استانداری خراسان جنوبی، شرکت توانیر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران امضا شد.

این طرح در راستای توسعه زیرساخت‌های منطقه و ایجاد بستر استقرار صنایع معدنی همجوار معادن و ذخایر اکتشاف شده که بسیار امیدبخش است، اجرا می‌شود.

همچنین امروز (دوشنبه) مراسم گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان و مردم در این شهرستان برگزار شد.

نهبندان که در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند و مجاورت کشور افغانستان قرار دارد، یکی از مناطق معدنی شرق کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.