سه طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، این طرح ها شامل آزمایشگاه مولکولی دانشکده پزشکی بجنورد، دستگاه تشخیص بیماری سل در آزمایشگاه مرکز بهداشت بجنورد و مرکز تکامل کودکان کلینیک امام علی(ع) در این شهرستان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در حاشیه افتتاح آزمایشگاه مولکولی دانشکده پزشکی بجنورد، اظهار داشت: این آزمایشگاه به منظور اجرای طرح‌های پژوهشی گروه آموزشی پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی راه اندازی شده است و همچنین آمادگی ارایه خدمات به سایر گروه‌های آموزشی به منظور انجام فعالیت‌های پژوهشی مولکولی را دارد.

دکتر سیدجواد پورنقی با اشاره به تامین دستگاه تشخیص بیماری سل، افزود: این دستگاه به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است و در کوتاه‌ترین زمان نوع باسیل سل تعیین و مقاومت دارویی نسبت به آن مشخص می‌شود.

وی یادآور شد: مرکز تکامل کودکان در کلینیک ویژه امام علی(ع) بجنورد نیز با هدف پوشش مداخله و درمان به موقع اختلالات مربوط به رشد و تکامل و افزایش درصد پوشش خدمات غربالگری تکامل کودکان در سطح استان راه‌اندازی شد.

پورنقی اضافه کرد: ویزیت کامل کودکان ارجاع شده دارای اختلال تکاملی از مراکز جامع سلامت شهری و روستایی استان توسط تیم پزشکی شامل فوق تخصص کودکان، شنوایی سنج، بینایی سنج، فیزیوتراپیست، کار درمان و روانشناس در این مرکز انجام می‌شود.

همزمان با هفته دولت ۱۰ طرح درمانی و بهداشتی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در خراسان شمالی به بهره برداری می رسد.

خراسان شمالی دارای ۱۱ بیمارستان و هزار و ۴۴۴ تخت بیمارستانی است و هم اکنون پنج هزار نفر در حوزه سلامت این استان خدمت رسانی می کنند.

در این استان ۸۶۳ هزار نفری، ۳۵۰ پزشک عمومی و ۲۵۶ پزشک متخصص فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.