سرعت‌بخشی در اجرای نهصت ملی مسکن گناباد دستاورد مهم دولت است

ناصر چیتگر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی یکساله نخست فعالیت دولت سیزدهم روند شناسایی و تحویل زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان سرعت یافت و شاهد جهش خاصی در اجرای این طرح در گناباد هستیم .

وی ادامه داد: چهار هکتار زمین برای اجرای طرح مزبور در سال گذشته شناسایی و روند احداث واحدهای مسکونی در قالب قطعات مورد نظر آغاز شده و هم اکنون ۵۶ واحد با پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی در حال اجرا است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد گفت: همچنین ۲.۴ هکتار در ۷۱ قطعه برای احداث در مجموع ۱۴۲ واحد طرح نهضت ملی مسکن شناسایی و تحویل متقاضیان شده است و بیش از یک هکتار زمین هم برای احداث ۹۲ واحد مسکونی این طرح در قالب ۴۶ قطعه تملک شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۲ قطعه زمین هم در مجموع به وسعت ۱۴ هکتار جنب دانشگاه پیام نور گناباد برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده است.

چیتگر تصریح کرد: همچنین ۲ قطعه زمین به ترتیب به وسعت ۱۵ هکتار و ۲۸ هکتار در یکی دیگر از نقاط شهر گناباد شناسایی و بعد از قطعی شدن مساله اطلاع رسانی و روند ساخت واحدها در آنها آغاز می شود.

وی توجه خاص به اجرای طرحهای هادی روستایی را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم در گناباد ذکر کرد و گفت: از مجموع ۷۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب از محل اعتبارات سال گذشته برای اجرای طرح هادی در ۲۴ روستای این شهرستان، ۵۳ میلیارد ریال تاکنون تخصیص یافت.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن از اقدامات شاخص دولت سیزدهم برای خانه دار شدن مردم و از جمله جوانان است، چراکه بعد از ضرورت حل مشکل آب مناطق، مهمترین موضوع مسکن است و دولت و استاندار به صورت ویژه بر این امر تاکید دارند که فرمانداران باید جدیت لازم را در این خصوص داشته باشند.

ابوالضل شاکری با اشاره به احصای ۶۰ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گناباد بیان کرد: از مجموع هفت هزار و ۷۲۸ نفر متقاضی ثبت نامی طرح نهضت ملی مسکن در گناباد، ۶ هزار و ۱۰ نفر بعد از بررسی های لازم تاکنون حائز شرایط شناخته شده اند و اطلاعات آنها در سایت مربوطه بارگذاری شده و وجوه مورد نیاز آنها در حال واریز است.

وی ادامه داد: از این تعداد پنج هزار و ۲۸۶ نفر مربوط به شهر گناباد، ۴۱۰ نفر کاخک، ۲۵۱ نفر شهر بیدخت و ۶۳ نفر مربوط به شهر روشناوند است و زمین‌های مورد نیاز ۷۰۰ نفر از متقاضیان دارای شرایط طرح نهضت ملی مسکن تاکنون تحویل و روند احداث واحدهای مسکونی آنان در حال اجرا است.

وی گفت: برای حمایت از اقشار ضعیف از نظر درآمدی و یا زنان سرپرست خانوار، قرار است که در طراحی واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن، واحدهایی با متراژ کم و یک خوابه در کنار سایر واحدها برای دیگر متقاضیان احداث شود.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.