بسته های آموزشی زیست محیطی ویژه اربعین در لرستان تهیه شد

علی سالاروند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان در راستای تشکیل ستاد اربعین و مکاتبه با ستاد استانی، هیات های مذهبی ،سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه ها و نهادهای انقلابی مرتبط، نسبت به توزیع بسته‌ها و محتوای آموزشی لازم در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست جهت توزیع در بین گروه‌های هدف اقدام‌ نموده است.

وی اظهار داشت: بسته‌های آموزشی تهیه شده شامل فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست، جزوه آموزشی محیط زیست در اسلام، آموزش مدیریت پسماندهای تولیدی در ایام اربعین حسینی و همچنین کتاب سیمای محیط زیست لرستان است.

وی افزود: بازدید میدانی مدیران و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان ازمحل برپایی موکب های اربعین در سطح استان و ارایه آموزش‌های چهره به چهره وحضوری به مدیران و خادمین موکب ها در دستورکار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: مهمترین موضوع محیط زیستی در خصوص ایام اربعین، مدیریت پسماندهای تولیدی می باشد که عموما ظروف یکبار مصرف پلاستیکی هستند و نیازمند جمع آوری و انتقال به محل‌های دفن مجاز پسماند هستند.

سالاروند گفت: در این راستا هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با دستگاه های مسوول بویژه شهرداری‌، فرمانداری‌، بخشداری و دهیاری‌ها بعمل آمده است که پسماندهای تولیدی تا دفن اصولی مدیریت شود و این اداره کل باتمام توان به ایفای نقش نظارتی وحاکمیتی خود خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: مکاتبه با تمام شهرداری های محل عبور زائرین اربعین و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای پاکسازی مبادی ورودی و خروجی شهرها برابر ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.