اولین محموله حاوی تجهیزات و وسایل موکب آستان شیخ صدوق به کربلا ارسال شد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی آستان شیخ صدوق روز دوشنبه اعلام کرد: ملزومات مورد نیاز برای تجهیز موکب این آستان توسط یک دستگاه تریلر بزرگ کانتینردار پس از بارگیری و انجام هماهنگی های لازم برای تردد و عبور از مرز به سمت کربلا ارسال شد.

براساس این گزارش، مدیریت آستان شیخ صدوق برای نخستین بار برای اطعام، پذیرایی و اسکان زائران اربعین مبادرت به استقرار موکب با عنوان شیخ صدوق در کربلا و مجاورت حرم حضرت عباس(ع) کرده است و به این منظور زمینی درحدود دو هزار متر مربع در نظر گرفته شده که مراحل مربوط به تامین آب و برق، پارتیشن بندی، تسطیح و سایر اقدامات اولیه به مرحله اجرا در آمده است.

با ارسال نخستین محموله به کربلا و همکاری خیرین این موکب تا پایان هفته جاری آماده پذیرایی و اسکان زائران اربعین حسینی از کشورهای مختلف خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود سایر تجهیزات، اجناس و همچنین عوامل و خادمین موکب در دو مرحله دیگر به کربلا ارسال و اعزام شوند.

اطعام روزانه بیش از دو هزار زائر در هر وعده، پذیرایی میان وعده، ارایه خدمات به زائران، انجام برنامه های فرهنگی از جمله معرفی شیخ صدوق به عنوان یکی از شخصیت ها و دانشمندان برجسته شیعی در زمره برنامه هایی است که طی فعالیت این موکب در جریان پیاده روی اربعین حسینی اجرا می شود.

بناتبر اعلام روابط عمومی آستان شیخ صدوق، بخش اعظم هزینه خرید تجهیزات و اقلام از محل کمک های مردمی و خیران تامین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.