افتتاح فرهنگسرای شعر و ادب استان یزد

به گزارش ایرنا رییس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در این آیین گفت: این مجموعه‌ به وسعت عرصه ۳۰۰ مترمربع و زیربنای ۵۲۰ مترمربع توسط این سازمان مرمت و بهسازی شد.

حجت الاسلام مجتبی صداقت افزود: برای مرمت مجموعه یاد شده ۴۰ میلیارد هزینه شده است و ظرف مدت ۱۲ ماه عملیات آن انجام و تکمیل شد.

وی هدف از راه اندازی این فرهنگسرا را فراهم کردن پاتوقی صمیمانه برای ادبا و شعرای استان به‌ ویژه جوانان بیان کرد و گفت: راه اندازی پاتوق های فرهنگی، هنری و ادبی در زمینه های مختلف تاثیرگذار است.

صداقت افزود: با راه اندازی این فرهنگسرای ادبی فعالان و جوانان علاقمند در این حوزه از تولید اشعار و متون پرمحتوی استفاده لازم را خواهند برد.

فرماندار یزد هم با بیان اینکه مردمان استان در زمینه شعر و ادب در کشور مشهور هستند گفت: این خطه مهد قلم ، فرهنگ و علم است که در این زمینه باید زیر ساخت های لازم فراهم شود تا ادامه یابد.

سید محمدرضا مدرسی افزود: راه اندازی خانه شهر و ادب در قلب بافت تاریخی بسیار ارزشمند است و نشان از معماری اصیل ایرانی و اسلامی است.

این خانه تاریخی که دارای حیاط مرکزی، هفت اتاق و در ۲ طبقه و تالار است، پس از تملک، مرمت و احیا شده و در اختیار شهرداری برای فعالیتهای فرهنگی و ادبی قرار گرفته است.

افتتاح تالار فرهنگ و هنر شهرداری یزد

در ادامه این برنامه تالار فرهنگ و هنر شهرداری یزد پس از ۳.۵ سال نیم مرمت و نوسازی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد راه اندازی شد.

نوسازی دکور سالن، تعویض صندلی ، بروزرسانی سیستم های صوت، خرید و تعویض تهویه مطبوع و سیستم گرمایشی و سرمایشی از جمله اقدامات شده در این تالار است.

برای بهسازی و نوسازی این مجموعه ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.