اسیر فلسطینی: وضعیت من نمایانگر قدرت فلسطین و چهره واقعی اشغالگران است

به گزارش امروز(دوشنبه) ایرنا، خلیل عواوده، اسیر فلسطینی که از ۱۷۰ روز پیش اعتصاب غذا کرده است تاکید کرد که حتی اگر گوشت و پوستم آب شود بازداشت اداری را نمی پذیرم.

در فایل صوتی که خانواده عواوده از وی در بیمارستان منتشر کرده است، اسیر فلسطینی تاکید کرد: این جسم که فقط پوست و استخوان مانده است نمایانگر ضعف ملت فلسطین نیست بلکه نشان دهنده چهره واقعی اشغالگران است که ادعا می کنند یک کشور کوچک دموکراتیک هستند، این درحالی است که یک اسیر بدون هیچ اتهامی وجود دارد که در مقابل بازداشت خودسرانه اداری ایستادگی کرد تا با گوشت و خون خود بگوید«نه به بازداشت اداری».

وی گفت که فلسطین آزاد خواهد شد هرچند بهای آن زیاد باشد.

همسر خلیل عواوده نیز پس از منتشر کردن تصویری از وی اعلام کرد: او اعتصاب غذایش را نخواهد شکست تا اینکه آزادیش را بدست بیاورد.

وی گفت: پزشکان نسبت به وضعیت جسمانی خلیل هشدار دادند اما او به اعتصابش ادامه می دهد، رژیم صهیونیستی نیز فشارهایی را به وی وارد کرده است تا اعتصابش را متوقف کند اما اومصمم است که به هر قیمتی به این وضعیت ادامه دهد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز پنجشنبه در خصوص وضعیت خلیل عواوده نوشت: این اسیر فلسطینی وضعیت بسیار خطرناکی دارد و هم اکنون در یکی از بیمارستان های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ بستری است.

به رغم اینکه آزادی «العواوده» جزو بندهای توافق آرام‌سازی اوضاع در غزه بین مقاومت و رژیم صهیونیستی پس از درگیری‌های ۳ روزه اخیر بود، تا این لحظه طرف صهیونیستی حاضر به آزادی او نشده است.

«خلیل عواوده» اعتصاب خود را در دوم ژوئیه گذشته از سرگرفت. وی بعد از ۱۱۱ روز از اعتصاب خود، بنا به وعده اشغالگران برای آزاد کردنش اعتصابش را تعلیق کرد اما آنها به وعده خود نه تنها عمل نکردند بلکه بار دیگر یک حکم بازداشت اداری چهار ماهه برای او صادر کردند و او نیز از دوم ژوئیه اعتصاب خود را از سرگرفت.

آزادی العواوده و بسام السعدی از رهبران جنبش جهاد اسلامی از شروط این جنبش برای آتش بس در غزه بود و رایزنی ها برای آزادی این دو اسیر فلسطینی از طریق طرف های میانجی ادامه دارد. روز پنجشنبه خبر رسید که هیاتی از طرف فرستاده سازمان ملل با السعدی دیدار کرده است. کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز دو روز پیش با این دو اسیر ملاقاتی انجام داد تا زمینه آزادی العواوده و السعدی براساس شروط جهاد اسلامی در خصوص آتش بس فراهم شود.

توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی ۱۷ مرداد ماه گذشته با میانجیگری مصر اجرایی شد.

این آتش‌بس پس از آن بسته و اجرایی شد که ۵۸ شهرک صهیونیست نشین از داخل نوار غزه هدف حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین قرار گرفتند.

بر اساس این توافق، مصر برای آزادی اسیر بسام السعدی در کوتاهترین زمان ممکن تلاش می‌کند و همچنین تلاش خود را به کار خواهد بست و متعهد خواهد شد که اسیر عواوده آزاد شود.

همچنین کمیته عالی امور اسرای فلسطینی روز گذشته( یکشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: در صورتی که اداره زندان های رژیم صهیونیستی از بدرفتاری سازمان یافته علیه اسیران فلسطینی دست برندارد و این شیوه را تغییر ندهد، هزار اسیر فلسطینی از روز پنجشنبه دست به اعتصاب غذای نامحدود می زنند.

این کمیته که از نمایندگان همه گروه های مقاومت فلسطین تشکیل شده است افزود: در نخستین مرحله، هزار اسیر فلسطینی از اول سپتامبر (۱۰ شهریور) اعتصاب غذا را آغاز می کنند و در مراحل بعد، شمار دیگری از اسرای فلسطینی به آن می پیوندند.

بر اساس این بیانیه، اعتصاب غذا تا زمان پذیرش همه خواسته های اسیران توسط رژیم صهیونیستی ادامه می یابد.

کمیته عالی فوق العاده که رسیدگی به امور زندانیان فلسطینی را برعهده دارد از ملت فلسطین خواست، در حمایت از اسیران در مقابل دفتر نهادهای بین المللی و مرزهای سرزمین های اشغالی اقدام به برگزاری تجمعات اعتراض آمیز کنند.

بندهای اسیران فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته در واکنش به بدرفتاری و اقدام های خصمانه اداره زندان ها، شاهد تنش بوده است.

اداره زندان های رژیم صهیونیستی با نقض توافقات قبلی اقدام به خارج کردن دستگاه های برقی و الکترونیکی زندانیان و افزایش محدودیت ها کرده است.

براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان اسیران فلسطین، هم اکنون حدود چهار هزار و ۵۵۰ اسیر فلسطینی در زندان ها و بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی بسر می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.